25 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Baransu internete el atıyor

Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, internet sitesi açmak için kolları sıvadı.


HABER AKTÜEL - Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, bundan sonra basına röportaj vermek istemediğini, artık söylemek istediklerini kendi internet sitesi aracılığıyla söyleyeceğini söyledi.

Baransu, açtığı internet sitesinde çok özel bilgiler paylaşacak. Baransu'nun 1 Aralık'ta açacağı söylenen yeni internet sitesinde, AK Partili bazı isimlerin özel hayatını deşifre edeceği iddia ediliyor.

MİT'e yakınlığı ile tanınan bir internet sitesinin editörü Ömer Adıyaman, bu iddiayı gündeme getirdi.

Sosyal medyadaki hesabından çeşitli iddialarda bulunan Adıyaman, şunları yazdı:

1- Mehmet Baransu ve Emre Uslu 'Tape'leri yayınlayacağı siteyi 1 Aralık'ta açacak. O sitelere AK Parti içinden destek veren isimler de var.

2- Arena'da Mehmet Baransu olacak. Uslu gölgede kalacak. Baransu'yu finans edecek kişilerin listesi bende mevcut. Zamanı geldiğinde paylaşacağım.

3- Baransu bu sitede AK Parti'li bürokratların özel hayatlarını ifşaa etme operasyonu düzenleyecek.Tape'lerin geleceği yeri de siz tahmin edin.

MEHMET BARANSU KİMDİR?

Iğdırlı bir aileye mensup olan Baransu, lise öğrenimini Erzurum'da tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı ve İstanbul'a geldi. Mesleğe Akşam gazetesinde stajyer olarak başladı. Okul döneminde okulun ajansında ve 32. Gün programında da bir süre çalıştı. Daha sonra Aksiyon dergisine geçti ve 1997-2000 yılları arasında burada çalıştı. Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Baransu, "Amerika'da çocuk cinayetleri ve medya" konulu tezini hazırlamak için ABD'ye gitti. Tezini tamamlamak dil eğitimi almak için ABD'de üç buçuk yıl kalan Baransu, Türkiye'ye döndükten sonra kısa bir süre Hürriyet"te çalıştı.

Daha sonra yeni kurulan Taraf gazetesine geçti. Burada yaptığı haberler nedeniyle hakkında soruşturmanın gizliliğini ihlal suçlamasıyla pek çok dava açıldı. 2009 yılında ringhaber.com isimli özel haberler yapan bir site kurdu. Fakat yeterli reklam alamadıkları gerekçesiyle siteyi kapatmak zorunda kaldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA