16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

El Benna'nın torunu Star Gazetesi'nde yazacak - 19:18

Müslüman Kardeşler'in kurucusu Mısırlı İslam Alimi Hasan el Benna'nın torunu ünlü İslam düşünürü Tarık Ramazan, Star Gazetesi ile anlaştı.


Hüsnü Mübarek'in düşürülmesinde Mısırlı gençleri yönlendiren ve en güçlü Mübarek muhalifi olan Ünlü İslamolog Tarık Ramazan, tüm dünyaca tanınıyor. Ramazan, dedesi Hasan el Benna'nın kurduğu Müslüman Kardeşler'le bağlantısı olmadığını ve bu örgütün yaptıklarını savunmadığını sık sık dünya medyasına verdiği röportajlarda vurguluyordu.

İslamolog Tarık Ramazan Kimdir?

Oxford Üniversitesi Teoloji Fakültesi'nde İslam Çalışmaları Profesörü olan Tarık Said Ramazan aynı zamanda Oxford St. Anthony's College, Kyoto Doshishi Üniversitesi ve Londra Lokahi Foundation'da araştırmacı olarak görev yapıyor. Yazı ve çalışmalarıyla Batı'daki Müslümanlar ve Müslüman dünyasındaki hareketler üzerine en önemli uzmanlar arasında yer alıyor. Görüşleriyle son yıllarda Avrupa'da en çok tartışılan Batılı Müslüman fikir adamları arasında en önde gelenlerden birisi. Tarık Ramazan aynı zamanda Brüksel'de bulunan Avrupa Müslüman Ağı'nın başkanlığını yürütüyor. Batı düşüncesinin yanında İslamdüşünce geleneğine de vâkıf olan Ramazan, iki tarafı da anlayabilen en güçlü entelektüeller arasında gösteriliyor. Batı'da büyüyen Mısır kökenli Ramazan'ın 11 Eylül'den sonra ABD'ye girmesi yasaklanmıştı. "Avrupalı Bir Müslüman Olmak" (1999), "İslam, Batı ve Modernleşme Mücadelesi" (2004), "Batılı Müslümanlar ve İslam'ın geleceği" (2007), "Radikal Reform: İslami Ahlak ve Özgürleşme"(2009) kitaplarıyla tanınıyor.

www.medyakulisi.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA