18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Perinçek'in dergisi 'darbe itirafı' yapan Birand'ı hedef aldı - 13:20

Mehmet Ali Birand'ın medyanın darbelerdeki rolünü "faş" eden yazıları Perinçek'in Aydınlık'ını fena kızdırmış.


Mehmet Ali Birand'ın darbelerle ilgili itirafları geçen hafta Türkiye'yi sallamıştı. Önce darbecilik genlerimize işledi itirafında bulunan Birand'ın sonraki yazısı da bazılarını çok ciddi rahatsız etti. Darbelerde medyanın rolünü sorgulayan Birand'ın son yazısı da çarpıcıydı. "Laik kesim askeri kışkırttı" diyen Birand bu yazıları nedeniyle Perinçek'in Aydınlık dergisinin hedefi haline geldi.

İşte Birand'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm;

Aydınlık Dergisi, benim yazılarıma takmış ve “Bakın, bugün askere karşı çıkan Birand eskiden nasıl asker hayranıydı (!)” dile benim kitabımdan örnekler veriyor, hatta nikah şahidimin 1971"deki sıkı yönetim komutanı Faik Türün olduğuna dikkat çekiyor.
Kardeşim ben bunların aksini söylemedim ki...

Askere övgü dolu tonla yazım var. Hepsini de, bilinçli yazdım. Yazdıklarım da doğruydu. TSK"nın, bu ülkenin en disiplinli, en iyi organize ve en iyi eğitim alan kurumu olduğunu defalarca belirttim. Hala da bu kalitelerinin devam ettiğine inanıyorum.

Benim itirazım, siyasete müdahalesi, laik kesimle birlikte Türkiye"yi dizayn etmesiydi.
Artık, TSK da değişti... Türkiye ve uluslararası koşullar da değişti. Galiba tek değişmeyen Aydınlık Dergisi kaldı. Yıllardır benimle bir sorunları var da, ne olduğunu bir türlü anlayamadım.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA