16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Türkiye'nin en ''ünlü'' oy tahminlerinde hangi parti kazandı? - 11:42

Aktüel, Türkiye'nin ünlü simalarından da seçim sonuçlarına dair görüşleri soruldu.


Aktüel Dergisi son sayısında Türkiye'nin ünlü simalarından da seçim sonuçlarına dair görüş aldı. Görüşleri alınan Ünlülerin hepsi AK Parti'nin seçimden galip çıkacağı noktasında birleşti.

İşte o tahminler...

 ZEYNEP CASALİNİ (MÜZİSYEN): AK Parti bence bu seçimde yüzde 50 civarında oy alır, ama maksimum yüzde 50 diyorum. CHP yüzde 20-25 civarında oy toplar. MHP"nin barajın altında kalmasını istemem, öyle olursa insanlar sokağa dökülecekler. MHP için yüzde 10-15 civarı oy alır diyorum. Ama oy verecek kimse kalmadı artık.

DENİZ TÜRKALİ (OYUNCU):Dileğim ya da korkum değil, sadece tahminim bu seçimlerde AK Parti"nin yüzde 40"ın altına düşmeyeceği yönünde. Kısaca yüzde 35- 40 civarı oy alır diyebilirim. CHP"nin yüzde 20-30 civarı oy alacağını düşünüyorum. MHP konusunda hiçbir fikrim yok açıkçası. Ama bağımsızların bu seçimde yükseleceğini ve büyük güç toplayacağını düşünüyorum

AZİZ KEDİ (MAKİNE EDİTÖRÜ):Benim tahminim şöyle: AK Parti yüzde 42, CHP yüzde 29, MHP yüzde 12, BDP+ bağımsızlar yüzde 8 ve diğer yüzde 9.

VEDAT ÖZDEMİROĞLU (YAZAR):Tahminim yüzde 42 AK Parti, yüzde 23 CHP, yüzde 10 MHP ve yüzde 7,5 da bağımsızlar.

BİROL NAMOĞLU (GRİPİN SOLİSTİ):Bence bu kez AK Parti yüzde 43 alır, CHP ise yüzde 30"a yükselir, MHP bu kez yüzde 13 olur. BDP"nin yüzde 8"den yukarı çıkabileceğini sanmıyorum.

DİDEM SOYDAN (MODEL):AK Parti yüzde 45 oy alacak, CHP"nin ise oy oranını yükselteceğini ve yüzde 32"lik bir dilime sahip olacağını düşünüyorum. MHP ise yüzde 12 ile 15 arasında bir dilimde yer alacak.

EMRAH ABLAK (ÇİZER):AK Parti yüzde 48, CHP yüzde 25 ve MHP yüzde 12 oy alacaklar tahminime göre.

HAKAN YILMAZ (OYUNCU):Ben AK Parti"nin yüzde 40 oy alacağını düşünüyorum. CHP yüzde 25, MHP ise yüzde 12.

REZZAN KİRAZ (ASTROLOG):AK Parti yüzde 44-45 oranında oy alacak tahminimce. Devlet Bahçeli"nin parti üyeleriyle ilgili olayların ardından sergilediği dik duruşunun oylarını artıracağını düşünüyorum, bu yüzden MHP yüzde 12-13"lük oy alacak. CHP ise yüzde 28.

ERCİ- E (CARTEL):Almanya"da doğup,büyümüş ve hâlâ burada yaşayan biri olarak benim buradan yorum yapmam Türkiye"den birilerinin Almanya seçimleri hakkında yorum yapmasına benziyor gibi görünse de, doğal olarak gelişmeleri takip ediyor ve sonuçları biz de buradan az çok kestirebiliyoruz. Sürpriz beklemiyorum, var olan dengelerin fazla değişmeyeceği bir sonuç çıkacak gibi görünüyor. AK Parti yüzde 40"ın üstünde oy alır, CHP yüzde 30"u aşar, MHP oylarını ise yüzde 15 civarında tahmin ediyorum.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA