28 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti Adana İl Başkanı Kebude: Aday adaylığı müracaatları 14 Mart'ta sona erecek - 12:29

AK Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude, milletvekili aday adaylığı müracaatlarının 14 Mart'ta sona ereceğini söyledi.
AK Parti Adana İl Başkanı Mustafa Kebude, milletvekili aday adaylığı müracaatlarının 14 Mart'ta sona ereceğini söyledi.
İl binasında basın toplantısı düzenleyen Kebude, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerin Türkiye'ye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Seçimlerde sandıklar için 18 bin 356 kişinin görevlendirdiklerini belirten Kebude, seçime kadar da bu ekibin çalışma yapacağını söyledi. Adana'da 95 bin üyeye ulaştıklarını vurgulayan Kebude, kendi dönemlerinde 65 bin yeni üyeyi partiye kazandırdıklarını kaydetti. Kebude, seçim çalışmalarını 100 bin üyeyle çalışarak yapacaklarını söyledi. 1 milyon 82 bin seçmenin Adana'da oy kullanacağını vurgulayan Kebude, gençlere önem verdiklerini belirterek, "AK Parti hükümeti döneminde çocukluktan gençliğe geçen binlerce oy kullanacak seçmen var. Bu gençlerimize ulaşmak istiyoruz." dedi.
AK Parti Adana milletvekili aday adaylığı sürecinin 7 Mart'ta başladığını hatırlatan Kebude, 14 Mart'a kadar başvuruları alacaklarını söyledi. 19 Mart'ta teşkilat temayül yoklaması yapacaklarını vurgulayan Kebude, "Yaklaşık 3 bin AK Partili'nin oy kullancağı temayül sonrası ortaya çıkan tabloyu kamuoyuyla paylaşacağız. Temayülde 14 adaya oy kullanılacak. Geçmişte bu yoklamalar kamuoyuna açıklanmıyordu ancak bu seçim öncesi herkesi bilgilendireceğiz." dedi.
Temayül yoklamasının eğilim yoklaması olduğunu vurgulayan Kebude, "Kesin sonuçları ortaya çıktığı bir yoklama olmayacak. Önemli bir yol gösterici olarak değerlendireceğiz. Kamuoyu yoklaması ve genel merkez yoklamalarıyla kesin adaylar belirlenecek." şeklinde konuştu.
Kebude, 18-31 Mart tarihleri arasında seçmen listelerinin asılacağını 10 Mayıs'ta da gümrüklerde oy kullanma işleminin başlanacağını vurguladı.
Adana'da AK Parti olarak birinci parti olduklarını ve 8 puan önde olduklarını açıklayan Kebude, "Gönlümüzden 14 milletvekili çıkarmak geçiyor ancak geçen dönemden daha fazla milletvekili çıkaracağımızı düşünüyoruz." dedi. Başbakan Erdoğan'ın 27 Mart'ta Adana'ya geleceğini vurgulayan Kebude, çeşitli açılışlar yapacak Başbakan Erdoğan'ın halkla buluşacağını söyledi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Remzi Oğuz Yılmaz ve Mahmut Çelikcan arasında yaşanan problemlerin sorulması üzerine Kebude, "Herkes ne yaptığını ne konuştuğunu bilerek yapmalı. İki kurum arasında husumet ve kavga olmamalı." ifadesini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA