21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti adayı Boğa: Toplum sürekli gelişime açık olmalı - 17:11

AK Parti Muğla 1. sıra milletvekili adayı Ali Boğa, Türkiye'nin 2023 yılında, büyük ekonomisi olan ülkeler arasında ilk 10'a gireceğini söyledi.
AK Parti Muğla 1. sıra milletvekili adayı Ali Boğa, Türkiye'nin 2023 yılında, büyük ekonomisi olan ülkeler arasında ilk 10'a gireceğini söyledi. Boğa, "Yalnızca gençlerin değil, toplumda önemli roller üstlenen herkesin sürekli gelişime açık olması, teknolojiye ve yeni trendlere hâkim olması hem bireysel hem de toplum olarak bizi gelecekte daha başarılı kılacaktır." dedi.
Muğla Üniversitesi Sinerji Grubu öğrencilerinin daveti üzerine gelen Ali Boğa, soruları cevapladı ve projeleri hakkında bilgi verdi. 1923 yılından başlayarak günümüze dek Türkiye'nin geçirdiği dönemleri anlattı. Türkiye'nin, GSMH itibari ile dünyanın 16. büyük ekonomisi haline geldiğini kaydederek, "Türkiye, bölgesinde lider olmayı hedefleyen bir ülke. AK Parti iktidarıyla birlikte artık 12 sene sonrasının planlarını hazırlıyoruz. Önceden ülke olarak yarın ne olacağını bile göremiyorduk. 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacak ve dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağız. Bunlar tepeden inme, masa başında hazırlanan, hayali hedefler değildir. İhracatı 500 milyar dolara çıkaracağız derken bunu, daha önce 36 milyardan 132 milyar dolara çıkarmış bir iktidar olarak söylüyoruz." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA