17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti adayı Kotan, İran sınırındaki köyleri gezdi - 10:03

AK Parti Ağrı milletvekili adayı Fatma Salman Kotan, seçim çalışmaları çerçevesinde Ağrı Doğubayazıt ilçesine bağlı Bezirhane, Sarıbıyık, Samanlı, Akdarlar, Telçeker ve İran sınırına sıfır Bölucek köylerini ziyaret etti.
AK Parti Ağrı milletvekili adayı Fatma Salman Kotan, seçim çalışmaları çerçevesinde Ağrı Doğubayazıt ilçesine bağlı Bezirhane, Sarıbıyık, Samanlı, Akdarlar, Telçeker ve İran sınırına sıfır Bölucek köylerini ziyaret etti. Bayanlar ve çocuklar tarafından ilgiyle karşılanan, Ağrı'nın ilk ve tek bayan milletvekili adayı Salman Kotan, gördüğü ilgi karşısında memnun olduğunu dile getirdi.

Kotan ,Telçeker Köyü'nde yaptığı konuşmada, hiç kimseden korkmadıklarını, karanlık güçlerle mücadele edeceklerini söyledi. 12 Haziran'ın çok önemli dönüm noktası olacağını ifade eden Kotan, "Ağrı ve ilçelerinin, başarılı insanlarının geçmişteki başarıya uygun bir şekilde yeni destanlar yazacağına inanıyorum. Çok büyük hayallerimiz var. 2002'de yola çıkarken hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına inanarak yola çıktık. Biz artık 2023'te ne yapacağımızı konuşuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır." dedi.
Milletvekili adayı Fatma Salman Kotan, 74 milyon insanı birinci sınıf olarak kucakladıklarını, bunda Türk, Kürt, Çerkez, Alevi, Laz diye insan ayrımı yapmadıklarını, 8,5 yıl boyunca vatandaşların hizmetkarı olduklarını ifade etti.
Oturdukları yerden siyaset yapmadıklarını vurgulayan Kotan, "Halkımızla birlikte el ele siyaset yapıyoruz. Ekonomik üst sınıfların partisi değiliz. Köylünün, emeklinin, öğrencilerin, öğretmenlerin, işçilerin ve dört milletvekili arkadaşımızla birlikte Ağrı ve İlçelerinin adaylarıyız." diye konuştu.

Fatma Salman Kotan, daha sonra Doğubayazıt'a bağlı İran sınırında bulunan Bölucek Köyü'nü ziyaret etti. Kotan, burada yaptığı konuşmada, 23. dönem milletvekilliği zamanında Ağrı bölgesinde bulunan köylerle hep istişare halinde olduğunu, buradaki köylülerin öğrenci kırtasiye, yeşil kart, okul, yol, su, sıkıntılarını çözdüklerini, çiftçinin ve köylünün faizsiz bir şekilde kredi almalarını sağlayacaklarını söyledi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA