22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti Ankara Milletvekili Özdalga: Muhalefetle değil, kendi kendimizle yarışacağız - 18:33

AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, "Muhalefet partileri ile değil, kendi kendimizle yarışacağız.
AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, "Muhalefet partileri ile değil, kendi kendimizle yarışacağız. Kendimizi geçeceğiz." dedi.
AK Parti Osmaniye İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Ankara milletvekili Haluk Özdalga genel seçimlerde muhalefetle değil kendi kendileriyle yarışacaklarını söyledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ömer Yağmur teşkilat olarak referandumda gösterilen başarıyı genel seçimde de tekrarlama arzusu içerisinde olduklarını söyledi. Yağmur konuşmasında "Milletvekilliği seçimleri için aday adaylığı süreci başladığında partimize büyük bir teveccüh olmuştur. Şu anda 40'ın üzerinde olan aday adaylarımızın son gün olan Pazartesi gününe kadar 50'yi aşacağını tahmin ediyoruz. Benim bir il başkanı olarak 1-2-3-4 milletvekilliği alacağız diye bir iddiada değilim. Teşkilat olarak bizler üzerimize düşen bütün görevleri yaparak Osmaniye'de her yeri gezerek çalışmalarımızı yapacağız. İnanıyorum ki Allah çalışana verecektir. Bizler bu güne kadar Cumhuriyet tarihinde gerçekleştirilememiş hizmetlere imza atan bir teşkilatın mensuplarıyız. Bu gün partimizin aday adayları konuşuluyor." dedi.
AK Parti Ankara Milletvekili ve Çevre Komisyonu Başkanı Haluk Özdalga ise "Bizim milliyetçiliğimiz ayrımcılığa dayanmıyor. Bizim farkımız budur. İnsanların rengi, etnik kökeni, inancı ne olursa olsun yaşadığı bölge ne olursa olsun herkesi kucaklıyoruz. Şunu açıkça belirtmek istiyorum ki bu gün milliyetçiyim diyen siyasi partinin izlediği siyaseti eğer bizim atalarımız, Osmanlı izleseydi, Osmanlı imparatorluğu diye bir imparatorluk olmazdı. Bizim kendi kültürümüzden, tarihimizden, geleneğimizden gelen herkesin kabul etmediği bir milliyetçilik çizgisi var ortada. Biz tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan diyoruz. Osmaniye'de ve bütün Türkiye'de kendisini milliyetçi olarak gören seçmenlerimizin hepsini Ak Parti'ye oy vermeye davet ediyorum. Bugüne kadar muhalefet muhalefet partileri iktidar partisini 'sen çalışmıyorsun, tembelsin' diye eleştirirdi. Şimdi bizleri 'ya siz çok çalışıyorsunuz' diye eleştiriyorlar. Ben de şimdi diyorum ki muhalefet partileri ile değil, kendi kendimizle yarışacağız. Kendisimizi geçeceğiz." dedi.
Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Mete Doğruer de, "İnandığımız gibi yaşamaz isek, yaşadığımız gibi inanmaya başlarız. Siyaset yalan söylemek ise, verdiğin sözü tutmamaksa, topuğunun üstünde dönmekse, bu gün söylediğini yarın unutmaksa bu iyi bir siyasetçi kavramı değildir. Bu insanlıkta değildir. Bu tür konularda çok dikkatli olalım. Söylediklerimize ve yaptıklarımıza dikkat edelim." dedi.
Konuşmaların ardından AK Parti'ye katılan Osmaniyeli İşadamı Tamer Loş'a parti rozeti takıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA