20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ak Parti İl Başkanı Güneştekin: Partimize yönelik saldırıları kınıyorum - 18:37

AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, son dönemde Türkiye'nin birçok yerinde partilerinin seçim lokali ve araçlarına yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıları kınadı.
AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, son dönemde Türkiye'nin birçok yerinde partilerinin seçim lokali ve araçlarına yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıları kınadı.

Murat Güneştekin, yaptığı yazılı açıklamada, önceki gün Silvan İlçe Başkanı Hacı Nedim Kılıçaslan'a ait taş ocağının gece saatlerinde saldırıya uğrayarak iş makinelerinin yakıldığını hatırlattı. Güneştekin, "Sadece bu olay değil, bundan önce de İstanbul, Adana, Yüksekova, Van ve Diyarbakır'da partimizin seçim lokali ve araçlarına yönelik olarak bir süredir başlayan saldırıları kınıyoruz." dedi.
    Daha önce Diyarbakır İl Başkanlığı binası, Yüksekova seçim bürosu, İstanbul'da Beylikdüzü ve Zeytinburnu'nda seçim büroları, Van'da seçim lokali, Adana Kozan ve merkezde seçim lokali ve parti konvoyuna saldırıların yapıldığını hatırlatan Güneştekin, seçim sathı mailine girilen bu dönemde özellikle saldırıların yoğunlaştığına ve belli amaçlar uğruna başlatıldığına dikkat çekti.
    Hem bölge hem de ülkede kargaşa ortamı oluşturulmaya ve bu durumdan belli çıkarlar sağlayamaya çalışıldığının artık tüm vatandaşlar tarafından da bilindiğine vurgu yapan Güneştekin, "Ancak bilinmelidir ki bu olayları yapan odak ve failler vatandaşların sağduyusuyla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bizler ülkede barış ve kardeşlik ikliminin yayılmasını temenni ediyoruz. Seçimlerin huzur ve barış ortamı içinde yapılmasını arzu ediyoruz. Bu vesileyle bürolarımıza saldırıyı gerçekleştiren ve kargaşa ortamı oluşturmaya çalışanları bir kez daha kınıyor ve konuyu kamuoyunun takdirine sunuyoruz." açıklamasını yaptı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA