23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti İl Başkanı Tüfenkçi: 9 yılda milleti hayat kırıklığına uğratmadık - 17:30

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, geride kalan 9 yılda milleti hayal kırıklığına uğratmadıklarını belirterek, "2002'de 25 milyar dolar olan IMF borcunu 5 milyar dolara düşürdük.
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, geride kalan 9 yılda milleti hayal kırıklığına uğratmadıklarını belirterek, "2002'de 25 milyar dolar olan IMF borcunu 5 milyar dolara düşürdük. Milli geliri 3 bin dolarlardan 10 bin dolarlara çıkardık." dedi.

AK Parti Malatya İl Genişletilmiş Danışma Toplantısı, belediye konferans salonunda gerçekleştirildi. İl Başkan Yardımcısı Mahmut Özer'in divan başkanlığını yaptığı toplantıda konuşan İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti iktidarıyla Türkiye'nin her alanda hızlı bir gelişme süreci yaşadığını ifade etti. Milli gelirin 3 bin dolar düzeyinden 10 bin doların üzerine çıktığını anlatan Tüfenkçi, IMF'ye olan borcun 25 milyar dolardan 5 milyar dolara düştüğünü belirtti. Tüfenkçi, şunları söyledi:

"AK Parti, 8 yıl gibi kısa bir süreye on yılların hizmetlerini, eserlerini ve tarihi rekorlarını sığdırdı. AK Parti kurulduğundan beri Türkiye demokrasisi çok farklı bir boyut kazandı, sistem ve siyaset normalleşti, her alanda daha ileri standartlara ulaştık. Millet odaklı, İnsan odaklı siyaset anlayışı ile milletin birbirini kucakladığı bir dönem yaşadık, yaşıyoruz. Rotamız her zaman milletimizin rotası oldu. İktidarımız boyunca maruz kaldığımız her türlü engelleme girişimi karşısında, nasıl cesur bir demokratik duruş sergilediğimizi aziz milletimiz iyi bilmektedir."

AK Parti Malatya Milletvekili Mehmet Şahin de Türkiye'ye vefa borcunu layıkıyla ödediğini ifade etti. AK Parti hükümetinin Türkiye'de uluslararası arenada itibar kazandığına değinen Şahin, "Herkesin makamı fanidir. Geride yad-ı cemil olacak eserler bırakırsak, fani makamlarımızı terk ettiğimizde arkamızda kıyamete kadar insanlar dua ederler. Eğer, bugün Recep Tayyip Erdoğan adını Yemen'den, Ortadoğu'dan, Avrupa'dan, Asya'dan, hatta Uzakdoğu ülkelerine kadar bir bayrak olarak insanlar görüyor ve kendi ülkelerinde, kendi liderlerine karşı isyan hareketleri yapanlar, Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri ile yürüyüş yapıyorlarsa, bu onun insanlığa gösterdiği vefadır. Nerede bir mazlum varsa, bugün gözünü dikmiş Türkiye'ye bakıyorsa, bu, Recep Tayyip Erdoğan'ın ve onun kadrolarının samimi gayretlerindendir." dedi.

Toplantıya katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu ise Malatya milletvekillerinin 4 yılda birlik ve beraberlik adına iyi sınav verdiklerini ifade etti. Mazıcıoğlu, 12 Haziran seçiminde AK Parti'nin tüm milletvekilliklerini kazanmalarını beklediklerini kaydetti.
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da iktidara geldikleri günden bu yana yolsuzluk, yoksulluk ve çetelerle mücadele ettiklerini, bugün dimdik ayakta olduklarını dile getirdi. 6 kez sandıktan başarıyla çıktıklarını anlatan Çalık, Türkiye'nin, artık gündemi belirlenen bir ülke değil, dünya gündemini belirleyen bir ülke konumunda olduğunu kaydetti. Çalık, AK Parti MKYK'nın aldığı karar kapsamında, 18-19 Mart tarihinde milletvekili aday adayları için temayül yoklaması, 25-31 Mart tarihleri arasında mülakatlar yapılacağını, 11 Nisan'da ise milletvekili aday listesinin açıklanacağını aktardı.
AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz de parti üyelerinden her aday adayına aynı mesafede durmaları isteğinde bulundu. AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca ise AK Parti'nin zor bir dönemde iktidara gelerek ülkede refah düzeyini artırdığını kaydetti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA