20 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti'li Karasayar: Tarımda dünyanın sayılı ülkeleri haline geldik - 15:37

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Türkiye'nin tarım sektöründe dünyada 5'inci sırada yer aldığını söyledi.
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Türkiye'nin tarım sektöründe dünyada 5'inci sırada yer aldığını söyledi. Milletvekili Karasayar, toptancı sebze ve meyve halini gezerek pazarcıların sorunlarını dinledi.
    12 Haziran seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarını sürdürün Ak Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar, hükümet olarak çiftçiye ve üreticiye her zaman destek verdiklerini söyledi.
    Türkiye'nin maydanoz ve soğan üretiminin yüzde 40'nın Akdeniz bölgesinden karşılandığına dikkat çeken milletvekili Karasayar, "Bölgemizde Samandağı, Arsuz ve çevresinde de maydanoz ve soğan yetiştiriciliği yapılmakta. Her zaman çiftçilerimizin yanındayız. AK Parti hükümeti döneminde Türkiye tarım alanında yaptığı reformlar ve çiftçiye verdiği destek üç kart arttı. Tarımda dünyada 11. sırada olan Türkiye 5. sıraya geldi ve amacımız ilk sıralara yerleşmek." dedi.
    Milletvekili Karasayar, alternatif ürün yetiştirecek çiftçilere de destek verdiklerini kaydetti. Ayrıca bu ürünleri tarımsal sanayide değerlendirmek amacıyla tarımsal sanayiye yatırım yapacak olan çiftçilerie her 500 milyonluk yatırım başına 250 milyon hibe kredi verildiğini vurguladı.
    Karasayar, "Bu kredilerimizi de çiftçilerimizin alın teri kurumadan zamanında gerçekleştiriyoruz. Birkaç gün önce 28 milyon TL'lik destekleme gerçekleştirdik." ifadesini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA