24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti'nin gençleri aday adayı oluyor

Başbakan Erdoğan'ın gençlere yönelik çağrıları cevap bulmaya devam ediyor.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere siyasette fırsatlar vermesi gençleri yönetimde söz sahibi olmaya teşvik ediyor.

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinden önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulunan mühendis 30 yaşındaki Hakan Sarpkaya, Başbakan Erdoğan'ın gençlerle ilgili açıklamalarının kendisini siyasete yönlendirdiğini söylüyor.

Genç mühendis, belediyecilikle ilgili önemli proje ve çalışmalarının olduğunu ifade ediyor. Türkiye'nin en büyük demirçelik fabrikalarından birisi olan Tos Çelik'te bakım mühendisi olarak görev yapan Hakan Sarpkaya, Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinden, Adalet ve Kalkınma Partisi belediye başkanlığı aday adaylığı için başvuruda bulundu. 

Genç yaşta siyasete atılmasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gençleri siyasete teşvik eden açıklamalarının etkili olduğunu belirten Sarpkaya, "Kendime güveniyorum ilçemde belediye başkanlığını başarılı bir şekilde yerine getireceğime inanıyorum. Toprakkale'nin gelişmesi için bir çok projem vardı. Yalnız bunu hayata geçirme fırsatım olmadı. Belediye başkanlığı, projelerimin hayata geçmesi için bir fırsat olacak" dedi. 

Son yıllarda AK Parti hükümetinin teşvikiyle Toprakkale ilçesinin adeta sanayi şehrine dönüştüğünü belirten mühendis Sarpkaya, "Ben de bu organize sanayi bölgesinde Türkiye'nin sayılı demir çelik fabrikalarından birisi olan TOS Çelik'te çalışıyorum. İlçemizin ve ilimiz Osmaniye'nin gelişmesi için bu bölge çok önemli. Bu yüzden ilçemizin ve ilimizin hak ettiği yerlere ulaşması için çok çalışmamız gerekiyor. Bu gelişmeye katkı sağlamak için ben bu göreve talibim" diye konuşuyor. 

Belediye başkanı seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerle ilgili bilgiler de veren Hakan Sarpkaya; AB, Dünya Bankası, DOĞAKA ve bakanlık projeleri ile hibe projelerinin hayata geçirilerek ek kaynaklar ve yeni istihdam alanları oluşturulacağını aktardı. Sarpkaya, projeleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Toprakkale; yaylalardan temin edilecek kaynak suyuna kavuşturulacak. Tüm mahalleler ve ulaşım yolları asfalt ve parke ile kaplanacak. İlçenin kanalizasyon, arıtma ve yağmur suyu projeleri hayata geçirilecek. İmar alanları oluşturarak; konut üretimi, sanayi, ticaret, spor, kültür ve sanat alanları planlanacak. Yaşanılabilir ve sürdürülebilir bir çevre ve sanayi dengesi sağlanacak. Kapalı semt pazarı, park, spor tesisleri ve yeşil alanların oluşturulması ile kentsel dönüşüm projeleriyle ilçemize kent kültürü oluşturulup şehir kimliği kazandırılacak. Soysal etkinliklerin gerçekleştirileceği Gençlik merkezleri kurulacak. Konuk evleri kurulacak. Mesleki eğitim ve etüt merkezleri oluşturulacak"

HAKAN SARPKAYA KİMDİR?

2006-2007 İskenderun Demir Çelik (İSDEMİR) PCI Kömür Enjeksiyon Tesisi kurulumunda, 2007 yılında Tekirdağ Çorlu" da modern karton kağıt fabrikasının kurulumunda, 2008'de Rusya'da yassı çelik üretim tesisinin kurulum ve testlerinde görev yapan genç belediye başkan adayı; 4 yıldır Türkiye'nin ilk özel yassı çelik üretim tesisi olan TOSÇELİK Yassı ve Yapısal Çelik fabrikasında bakım mühendisi olarak görev yapıyor.

Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Sarpkaya evli ve 1 çocuk babasıdır. Çalışma hayatında; yöneticiliğini yaptığı proje ve İşletmelerde çalışanların haklarını, İş güvenliği ve iş sağlıklarını ön planda tutan Sarpkaya üstlendiği tüm görevleri başarı ile yürütmüş, sorumluluk anlayışı ve başarılı hizmetleri nedeniyle çok sayıda takdir ve teşekkür ile taltif edilmiştir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA