19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti Uşak adayı Sesli'nin çılgın projesi yaşam merkezleri - 12:26

AK Parti Uşak milletvekili adayı Hazim Sesli, seçim çalışmalarına devam ediyor.
AK Parti Uşak milletvekili adayı Hazim Sesli, seçim çalışmalarına devam ediyor. Uşak Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD)'nin yemeğine katılan Sesli, burada şehir için düşündüğü çılgın projesini açıkladı. Yaşam merkezleri kuracaklarını belirten Sesli, "Uşak'un marka şehir olması gerekiyor. Şehir merkezini, yaşanabilir alan yapmalıyız, Belediyeyle ortaklaşa projeler geliştiriyoruz. Çılgın değil, uçuk projemiz var. İsmetpaşa Caddesi'nden Orman Bölge Müdürlüğü, kapalı spor salonu, stadyum ve Hükümet Meydanı'na kadar arada bulunan okulları kaldırarak, yaşam merkezlerinden birinin buraya yapılmasını planlıyoruz." dedi. İkinci yaşam merkeziniyse İzmir yolunda, İl Özel İdaresi ve Karayolları'nın bulunduğu 67 bin metrekarelik alana kurmayı planladığını ifade eden AK Parti adayı Sesli, "Alt ve üst geçitler yapıp otogarı da şehirdışına çıkararak yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız." şeklinde konuştu.
USİAD'ın yemekli programında Hazim Sesli'ye ayrıca bir de plaket verildi. Sesli, "40 gündür siyasette çalışmalar yapıyoruz ve milletvekili adayı olarak yolumuza devam ediyoruz. Uşak'tan 1953 yılından beri bir sanayici, aday ya da milletvekili olmamış." dedi. Uşak'ın kontenjanı olan üç milletvekilinin de AK Parti'den olması için 3. sıradan aday gösterildiğini vurgulayan Sesli, 17 ve 18. dönemler milletvekilliği ve Adalet bakanlığı yapan Mehmet Topaç'ı örnek gösterdi: "Neden onun gibi siyasetçi yok diye soruluyor. Topaç dönemi. ANAP'ın güçlü olduğu dönemdi. O zamanlarda ANAP. Uşak'ta 3-0 yapmıştı. Kendisi daha sonra bakan oldu. Uşak, bu dönemde de böyle bir fırsat yakalamış durumda, iyi değerlendirilmesi lazım."
Ankara'ya gitmeden Uşak'a yatırım yapmaya ve yatırımcıları teşvik etmeye başladığını belirten Sesli, "Banaz'da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak 5 bin yataklı turizm tesisleri için sanayicilerimizi yönlendirdik. Uşak'a tıp fakültesi kazandırılması sözü aldık, Ulubey kanyonlarının cazibe merkezi olması için yatırımcıları teşvik ettik. Eşme'ye altın takı tasarımı fakültesi kurulması sözünü aldık." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA