25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AKP'li Kılıç: Muhalefet, Türkiye'yi dışarıda ispiyonluyor! - 14:30

Suat Kılıç, Türkiye'nin dünyanın hangi ülkesinde sıkıntı varsa o ülkeye el uzatan ülke haline geldiğini söyledi.


AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, Türkiye'nin dünyanın hangi ülkesinde sıkıntı varsa o ülkeye el uzatan ülke haline geldiğini söyledi. Kılıç, "Bu Türkiye'nin dışarıda ispiyonlayan muhalefete rağmen başarısıdır. Muhalefet içeride sonuna kadar muhalefet yapabilir. Ancak dışarıda Türkiye'yi rencide etmesini anlayamıyoruz. Türk hükümetini şikayet ediyor. Hükümetin yargıya, hukuka gazetecilere anti demokratik davranışlarda bulunduğunu şikayet ediyor. Atatürk'ün kurduğu CHP'nin kendi devletini yurt dışında şikayet edilir hale gelmesi kabul edilir bir davranış değildir." diye konuştu.
Kılıç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD)'nin Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Sektör Kurulu Türkiye İstişare Toplantısı'na katıldı. İnegöl'de gerçekleşen toplantıda konuşan Kılıç, model bir Türkiye' mücadelesi içinde olduklarını söyledi. Kılıç, Türkiye'de bir ilçenin mobilyada bukadar başarılı olmasından dolayı sanayicileri kutladı. Türkiye'nin dünyada örnek gösterilen bir ülke olduğunu ifade eden Kılıç, "Dünyanın hangi ülkesinde sıkıntı varsa o ülkeye el uzatan ülke haline geldik. İnegöl mobilyasının başarısı Türkiye büyümesiyle aynı parametredir. Türkiye'yi dışarıda ispiyonlayan muhalefete rağmen başarısıdır. Model bir Türkiye mücadelemiz var. Büyümek gibi bir milli bir mücadelemiz var. Diplomasi bir meseledir. Muhalefet içeride sonuna kadar muhalefet yapabilir. Ancak dışarıda Türkiye'yi rencide etmesini anlayamıyoruz. Türk hükumetini şikayet ediyor. Hükumetin yargıya, hukuka gazetecilere anti demokratik davranışlarda bulunduğunu şikayet ediyor. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendi devletini yurt dışında şikayet edilir hale gelmesi kabul edilir bir davranış değildir. Yazık değil mi? Günah değil mi? Türkiye'ye yazık ediliyor. Biz buna rağmen 'ileri demokrasi' diyoruz. İnsan hakları, bireyin hukuku diyoruz. Her platformda anayasanın 2 nci maddesini vurgulamaya çalışıyoruz. Muhalefetin korku paranoyası oluşturmasına müsaade etmeyiz. Türkiye'yi istikrarsızlaştırmaya kimse gayret etmesin. Bu yaşananlara rağmen siz müteşebbisleri tebrik ediyorum. Türkiye markalarına kattığınız değerler teşekkür ediyorum."diye konuştu.

İNEGÖL'DEN CUMHURİYETİN 100'ÜNCÜ YILINDA 3 MİLYAR DOLAR İHRACAT HEDEFİ
MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Ahmet Güleç, "Türkiye dinamik, gelişmeye açık ve potansiyel olarak gelecek vaadeden bir mobilya sanayisine sahiptir. Mobilya sektörünün en önemli merkezleri ise Ankara, İstanbul, Kayseri ve İnegöl'dür. Dünya mobilya pastasının büyüklüğü ve Türkiye'nin imkanlarını göz önünde bulundurduğumuzda zenginleşmemiz için bu konuya eğilmeyi kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görüyoruz." dedi.
İnegöllü mobilyacıların, günümüzde ilçeyi Türkiye'nin en önemli mobilya üretim merkezi haline getirmeyi başardığını anlatan Güleç, "İnegöl Türkiye'nin en önemli ekonomik sorunu olan dış ticaret açığını tersine çevirmiş, Türkiye'nin tek şehridir. 1 milyar dolara dayanan dış ticaret hacmi vardır. 2010 yılı verilerine göre 556 milyon dolar ihracat yapmış, 200 milyon dolar dış ticaret fazlası veren şehirdir. Yaşanan bu güzel gelişmelere bakarak artık yeni hedefler belirlemeye başladık. Kurumsallaşma ve markalaşma konularında atılacak olan adımların aynı hızla devam etmesi durumunda Cumhuriyetin 100'üncü yılında İnegölümüzde 3 milyar dolar ihracat rakamlarını yakalamayı bekliyoruz." diye konuştu.
Türkiye'nin Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Endüstrisi genelde geleneksel yöntemlerle çalışan atölye tipi, küçük ölçekli işletmelerin ağırlıkta olduğu bir görünüme sahip olduğunu belirten İstanbul Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Sektörü Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Son 15-20 yıllık süreçte küçük ölçekli işletmelerin yanı sıra orta ve büyük ölçekli işletmelerin sayısı artmaya başlamıştır. Türkiye son yıllarda müthiş bir hızla, yüksek teknolojiye dayalı üretim teknikleri ile mobilya sanayine yatırımlar yapılmıştır. 2001 yılından itibaren sürekli gelişen Türk Dayanıklı Tüketim ve Mobilya sektörünün dünya genelinde ilk 25 ülke içerisinde yer alması, Avrupa ise 6'ncı olması sektörün büyüme potansiyelini ortaya koymaktadır." dedi.

"İNEGÖL İL OLMAYI FAZLASIYLA HAK EDİYOR"
Türkiye'de müthiş bir girişimci ruha sahip İnegöllü işadamlarının ekonomiye katkılarından dolayı fazlasıyla il olmayı hak ettiğini ifade eden İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl yaptığı konuşmasında hükümetin İnegöl'ün ihracat verilerini dikkate alması talebinde bulundu. Bir zamanlar 'Burada İnegöl mobilyası satılmaz' diye yazı asan firmaların geçen 17 yılın ardından 'Türkiye'nin Modası İnegöl Mobilyası' sloganı içeren tablolar asmaya başladığını söyleyen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş,"İnegöl mobilyacısı bu kazanımları elde etmek için çok çalıştı. İnegöllü güne gözünü mobilyayla açar. Mobilya İnegöl'ün Türkiye'de yükselen çizgisidir."
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA