21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Anadol: Dosya servis mi edildi, iddianameyi mi okudun? - 17:14

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, gazetecilerin tutuklanmasına ilişkin tartışmalara değindi.


CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, gazetecilerin tutuklanmasına ilişkin tartışmalara değinirken, "Masumiyet karinesi yok. Darbe tetikçisi, nereden biliyorsun. Servis mi yapıldı sana da, dosyayı mı okudun. Okusan bile ne olacak, dava bitmedi devam ediyor." dedi.

TBMM'de konuşan Anadol, EPDK'nin, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretecek ve dağıtacak tesislerin lisansı kapsamındaki inceleme ve denetim için denetim şirketlerinden hizmet satın alabilmesine imkan sağlayan hükme de itiraz ettiklerini söyledi. 'Denetim özelleştiriliyor, bas parayı, denetlettir kendini, al raporu." döneminin başlayacağını iddia eden Anadol, ''Devlet özel koruma bölgesi ilan etmiş; böyle, 22 civarında yer olduğu belirtiliyor. Buralara santral yapacaksınız. O zaman niye koruma altına aldınız? Düşünebiliyor musunuz, Gelibolu Milli Parkı içine elektrik üretim tesisi kurulabilecek." iddiasında bulundu.

Toplantıda gazetecilerin sorularını da cevaplayan Anadol, "Birçok kamu görevlisi AKP'den aday adayı olmak için başvurdu, nasıl değerlendiriyorsunuz?" yönündeki bir soruya, "Dokunulmazlığa ihtiyaçları olduğu için milletvekilliği adaylığı peşindeler iktidar partisinde; ikincisi de ne kadar tarafsız olduklarını kamu görevini yaparken kime hizmet ettiklerini ortaya koyan bir davranış olarak değerlendiriyorum." cevabını verdi.

Kemal Anadol, "İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven'in istifasına ilişkin de "Normaldir bu tür istifalar, yansıması olur ebette, ben de bilmiyorum tam buraya gelirken radyodan duydum. Siyasi hayatta olağan şeyler bunlar. Anormal bir durum değil." karşılığını verdi.

CHP'li Anadol, Başbakan'ın tutuklanan gazetecilerin darbe tetikçisi olduğu için tutuklandığı yönündeki sözlerini ise şöyle değerlendirdi:

"Sayın Başbakan çarpık hukuk anlayışını sergilemektedir. Savcısıyım bu davanın demişti, uzun süre söylemez oldu. Şimdi bu sözleriyle savcılık görevini hatırladı herhâlde. Masumiyet karinesi yok. Darbe tetikçisi, nereden biliyorsun. Servis mi yapıldı sana da, dosyayı mı okudun. Okusan bile ne olacak, dava bitmedi devam ediyor."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA