22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bağış: AP raporunu çok da fazla ciddiye almaya gerek yok - 20:55

Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu (AP) raporun çok fazla ciddiye alınması gereken bir rapor olmadığını söyledi.


Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu (AP) raporun çok fazla ciddiye alınması gereken bir rapor olmadığını söyledi.
Egemen Bağış, AK Parti Elazığ İl Teşkilatı'na gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, bu güne kadar onaylanan parlamento raporlarının hiçbir zaman gerçekleri içren dengeli bir rapor olmadığını kaydetti. Bağış, raporun içerisinde önemsenmesi gereken maddelerin olduğunu kaydetti. Egemen Bağış, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Rapor içinde önemsenmesi gereken maddeler olabilir. Bu rapor, Avrupa Parlamentosu'ndaki siyasi grupların kendi aralarındaki pazarlıklar sonrası uzlaştıkları maddelerden oluşan bin rapordur. Bu uzlaşı içinde farklı önergelerin gerçeğe dayalı olup olmadığına bakmazlar. Haklı olup olmadığını bakmazlar. Tam tersi olur; 'sen benim önergeme destek ver, ben de senin önergene destek vereyim' denir. Ve ortaya karışık bir şey çıkar. Bugüne kadar böyle oldu. Bu raporun içinde medya özgürlüğü ve Kıbrıs'la ilgili de kabul edilemeyecek maddeler vardır. Bu raporun içinde Kıbrıs Rum Kesimi parlamenterlerin iç siyasi losyonlarla bir takım sokuşturmaya çalıştıkları kelime oyunları vardır. Onun için bu raporu çok da fazla ciddiye almaya gerek yok."
Türkiye'deki basın özgürlüğünün AB üyesi bir çok ülkeden ileri olduğunu aktaran Bağış, olayların da hemen frene basıldığını söyledi. Bağış, "İşte Wikileaks olayı yaşandı, hemen frene basıldı. 'Basın özgürlüğü' falan demediler, şak diye kestiler. Sitenin sahibi nereye kaçağını şaşırdı." dedi

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA