17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bahçeli: Başbakan olayın üzerine gitmeli (2) - 14:50

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kaset skandalı ile ilgili, "Sayın Başbakan meydanlarda konuşacağı yerde, Başbakanlık sorumluluğunu taşıyarak olayın üzerine gitmesinde yarar var.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kaset skandalı ile ilgili, "Sayın Başbakan meydanlarda konuşacağı yerde, Başbakanlık sorumluluğunu taşıyarak olayın üzerine gitmesinde yarar var." dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam Belediyesi'ni ziyaretinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Seçime kadar yeni kasetlerin ortaya çıkabileceği yönünde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine Bahçeli, kendilerinde böyle bir bilgi bulunmadığını aktardı. Konunun savcılığa intikal ettiğini hatırlatan Bahçeli, "Sayın Başbakan meydanlarda konuşacağı yerde, Başbakanlık sorumluluğunu taşıyarak olayın üzerine gitmesinde yarar var." diye konuştu. Kimin elinde ne bilgi varsa, kamuoyuna açıklaması gerektiğini dile getiren Bahçeli, "Medya olarak da onlara yardımcı olun isterseniz." ifadesini kullandı.
Parti avukatının, kasetler konusunda siyasi demeçlerle ilgili YSK'ya yaptığı başvurunun hatırlatılması üzerine Bahçeli, "İktidar sorumluluğunu taşıyanlar, sorumluluğunu yerine getirmek yerine meydanlara taşıyarak konunun istismarını yapmamaları için demokratik uyarıdır.'' değerlendirmesinde bulundu.
Bahçeli, İstanbul Etiler'de meydana gelen terör saldırısı ile ilgili ise, çok üzücü bir olay olduğunu dile getirdi. Seçim gününe kadar her türlü terör eylemiyle ülkeyi karşı karşıya bırakmak isteyenlerin olabileceğini söyleyen Bahçeli, "Siyasi iktidar konuyu çok ciddi ele almalı ve gerekli tedbirleri geliştirmeli. Bütün bunların temeli, sağlıklı bir istihbari bilgiye dayalı olmalı. Olaydan sonra lüzumsuz konuşmalardan bu millet usanmıştır. Terörle mücadeleyi kararlı ve azimli bir şekilde yürütmek gerekmektedir." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA