20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bahçeli: Hükümet, sınırımızın emniyete alınması için harekete geçmelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin Suriye politikasını eleştirirken, hükümetin sınırın emniyete alınması için harekete geçmesini istedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin Suriye politikasını eleştirirken, hükümetin sınırın emniyete alınması için harekete geçmesini istedi. Bahçeli, "Dışişleri Bakanı sığınmacı sayısının 100 bini geçmesi durumunda güvenli bölge kurulabileceğini söylemesi gelecek dönemde yeni gelişmelerin olabileceğini göstermektedir. Türk milleti Şam'ın değil Kandil'in bağrına Türk bayrağının dikilmesini istemektedir." dedi.

Partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. "Türkiye için neyin iyi neyin doğru olduğu belirsiz hale gelmiştir. Başbakan Erdoğan'ın eşitsizlikleri hatırlaması için Ortadoğu isyanı mı gerekliydi? Başbakan kendisini Esed yönetimiin devrilmesine endekslemiştir." dedi.

"AKP hükümeti göz göre göre düştüğü ateş kuşağında herkesle soruna doğru tam yol ilerlemektedir." diyen Bahçeli, şöyle devam etti: "Uçak krizi yeni atışmalara kapı açmıştır. Suriye kendi hava sahasını Türk uçaklarına kapatmış ve misilleme yapmıştır. Suriyeli mülteci sayısı ise 100 bini aşmıştır. Dışişleri Bakanı sığınmacı sayısının 100 bini geçmesi durumunda güvenli bölge kurulabileceğini söylemesi gelecek dönemde yeni gelişmelerin olabileceğini göstermektedir. Türk milleti Şam'ın değil Kandil'in bağrına Türk bayrağının dikilmesini istemektedir. Türkiye için neyin iyi olduğu belirsiz olduğu kadar şaibeli hale gelmiştir. Esed ile yapılan ailevi muhabbetler, serbest ticaret anlaşmaları süreci şimdi tersine dönmüştür. Suriye politikasında bile hayaller gerçek olmuştur. Başbakan Esed yönetimine karşı BM'nin reforma tabi tutulması gerektiğini söylemiştir. Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı BM'nin operasyon yapmaması ve savaşmamasıdır. Bu nedenle BM'nin kötü organizasyona sahip olduğu iddia edilmektedir. Dünyanın neresinde demokrasi propagandasının altına gizlenen savaş çağrıları vardır. Ortadoğu'da kaos dalgasının yükselmesi mi gereklidir? BM Suriye'ye girseydi ve Esed rejimini devirseydi daha mı iyi olacaktı?"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA