18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bahçeli: Kurultay için 'Türk Milleti Sensiz Asla' sloganını belirledik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4 Kasım'da yapılacak 10. Olağan Büyük Kurultay için 'Türk Milleti Sensiz Asla' sloganını belirledikleri söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4 Kasım'da yapılacak 10. Olağan Büyük Kurultay için 'Türk Milleti Sensiz Asla' sloganını belirledikleri söyledi. Bahçeli, Türk milleti sözüne husumet duyanların, bundan rahatsız olacağını, millet varlığından alerji duyanların da hayal kırıklığına uğrayacağını belirtti.

MHP Genel Merkezi'ndeki 'Alparslan Türkeş Büyük Ödülü' töreninde konuşan Devlet Bahçeli, 'Türk milleti' vurgusu yaptı. Bahçeli, Alparslan Türkeş anısına 5 yılda bir gerçekleştirilen ödülün, vefatının 15. yıldönümü münasebetiyle düzenlediğini ve bu törenin ikincisi olduğu kaydetti. Bahçeli, 'Geçmişten Geleceğe; Türk Siyasal ve Fikir Hayatında Ülkücülüğün Misyonu ve Vizyonu' konu başlığıyla da ikinci Alparslan Türkeş Büyük Ödülü'nü ihdas ettiklerini bildirdi.

        Tören vesilesiyle Türkeş'i anma fırsatı bulduklarını dile getiren Bahçeli, "Ülküsüz, idealsiz ve amaçsız bir insan tarihin nesnesi ve edilgen bir ferdidir. Bundan dolayıdır ki, merhum Türkeş Bey; ülküsüz insanı dümensiz ve pusulasız bir gemiye benzeterek, yıllar öncesinden çok isabetli ve bizim de feyizlendiğimiz bir tespit maharetinde bulunmuştur. Türk milletinin ve bütün insanlığın barış ve mutluluk içinde yaşayabileceği dünya ideali, her şeyden önce Türkiye merkezli yeni bir medeniyet projesinin hayata geçirilmesiyle mümkün olacaktır." dedi.

Partisinin 4 Kasım'da gerçekleştirilecek 10.Olağan Büyük Kurultayı'na da değinen Bahçeli, burada da Türk milletini vurgulayacaklarını ifade etti.

        Bahçeli, şöyle devam etti: "Kongre için belirlediğimiz 'Türk Milleti Sensiz Asla' özlü sözünün dayanağı ve kaynağı da buradan ilhamını almaktadır. Biz millet olmadan yürümeyiz, millet olmadan anlam ve ruh bulmayız. Türk milleti olmazsa hiçbir şeyin karşılığı ve manası kalmayacaktır. İşte bunun için 'Türk Milleti, Sensiz Asla', diyerek bağlılığımızı, siyasetimizin öznesine duyduğumuz tarifsiz hayranlığı gösteriyoruz ve kanıtlıyoruz. Türklüğe husumet duyanlar bu sözümüzden rahatsız olacaklardır. Millet varlığından alerji duyanlar, bu kabulümüzden hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Türk milletinin bin yıllık kardeşlik hukukundan bunalanlar, bu yaklaşımımızdan daralacaklardır. Sınırları, kuralları, hayalleri ve eşikleri olmayan kuru kalabalık yanlıları bu beyanımızdan sıkılacaklardır. Başta anayasa olmak üzere her alanda Türk ve Türk milleti gerçeğini görmek istemeyenler, bu tercihimizden dolayı kıvranacaklardır. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, hangi iç ve dış tuzak vasıtalarıyla üzerimize gelirlerse gelsinler; hak bildiğimiz yoldan, doğru gördüğümüz konulardan, yeminlerimizden, ülkülerimizden, ülkücülüğümüzden ve millet sevdasından asla vazgeçmeyeceğiz. Birileri istiyor diye boyun eğmeyeceğiz. Birileri bekliyor diye dünümüze sırt çevirmeyeceğiz. Birileri dayatıyor diye başkalaşmaya prim vermeyeceğiz. Hele hele birileri değişim çığlığı atıyor diye, dönüp bunlara itibar dahi etmeyeceğiz."

Devlet Bahçeli, konuşmasında sık sık Alparslan Türkeş'in hayatına değinerek partinin hedeflerini hatırlattı. Törende merhum Türkeş'in sözlerinin yer aldığı bir de sunum yapıldı. Törende son olarak, 'Alparslan Türkeş Büyük Ödülleri'ne layık görülenlere ödülleri verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA