24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Bağış: Kılıçdaroğlu hiç heveslenmesin

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını çözmek için omuz omuza vermiş 2 kardeşin Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ün aralarına girebilip aralarına fitne sokabileceğini zannediyor.
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını çözmek için omuz omuza vermiş 2 kardeşin Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ün aralarına girebilip aralarına fitne sokabileceğini zannediyor. İşte Sinoplu kardeşlerimin dayanışması bu salonun coşkusu Sayın Kılıçdaroğlu'na bir ders olsun. Hiç heveslenmesin Sayın Başbakanımızla Sayın Cumhurbaşkanımızın arasına fitne sokamaz." dedi.

    İstanbul'da katıldığı Sinop Dernekleri Federasyonu'na katılan Bakan Egemen Bağış, geçen hafta bir köşe yazarının yazdığı yazısından sonra Kılıçdaroğlu'nun dolduruşa geldiğini iddia etti. Bağış,bir gazetecinin yazdığı yazısını hatırlatarak "Bu muhalefetten bir şey olacağı yok. İyisi mi Tayyip Erdoğan'la Abdullah Gül'ü birbirine düşürsünler. Fethullah Gülen'le Tayyip Erdoğan'ı çatıştırsınlar. Belki o zaman bir şeyler değişir. Dün de bu dolduruşa gelen çakma gandi bir televizyon kanalında Sayın Gül, Sayın Erdoğan'a karşı aday olursa onu desteklemeyi değerlendiririz, düşünürüz diye tahlilsiz bir demeç verdi. Sen bu insanları ne zannediyorsun. Kişi herkesi kendisi gibi bilirmiş." diye konuştu.

    BDP'yi barışı dinamitlemekle de eleştiren Bağış, "Sözde başkanları çıkmış diyor ki Avrupa Birliği PKK'yı terör örgütü listesinden çıkarsın. PKK orada tek kalmamalı. Oraya KCK'yı da eklemek lazım. " şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA