21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Gönül: Menderes'in günümüzdeki temsilcisi Başbakanımız Erdoğan - 21:33

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Vecdi Gönül, merhum Demokrat Parti (DP) lideri Başvekil Adnan Menderes'in 61 yıl önce başlattığı demokrasi mücadele meşalesinin günümüzde temsilcisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyl
Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Vecdi Gönül, merhum Demokrat Parti (DP) lideri Başvekil Adnan Menderes'in 61 yıl önce başlattığı demokrasi mücadele meşalesinin günümüzde temsilcisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 12 Haziran seçimleri öncesi AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Abdurrahman Arıcı, Antalya eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti milletvekili adayı Menderes Türel, milletvekili adayı Abdullah Cengiz, İl Başkanı Mustafa Köse, İlçe Başkanı Nejat Tığlı ve Taşağıl Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Alp'le birlikte Manavgat'ın Taşağıl belde teşkilatının açılışını yaptı. Çoşkulu kalabalığı gören Bakan Gönül, Belediye Başkanı Ahmet Alp'e teşekkür ederek, 'Bu coşkulu kalabalığı AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çok görmesini isterdim' dedi.

3 Kasım 2002 seçimleriyle ülkenin uçurumun kenarından kurtarıldığını belirten Gönül, 9 yıl içinde Türkiye'yi dünyanın 26'ncı büyük ekonomisinden 17'nci seviyesine indirdiklerini söyledi. 9 yıl önce ülkeye gelen turist sayısının 8 milyon olduğu bilgisini veren Gönül, gelen turist sayısının ise 30 milyon sınırına dayandığını kaydetti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılınçdaroğlu'nun iktidara gelmeyeceğini bildiği için uçuk kaçık vaatte bulunduğunu belirten Gönül, yan gelip yatana 600 bin lira maaş vereceğim vaadinin işsizliği daha da artıracağını söyledi. Gönül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sen yan gelip yata, çalışmayan adama 600 lira maaş verirsen çalıştıracak adam bulamazsın. Turizm sektöründe 1 milyon 250 bin kişi çalışıyor. Böyle bir durumda en fazla turizm sektörü etkilenir. Turizmciler çalıştıracak elaman bulamaz. Tabi bunlar içi boş seçim vaatleri. Kılıçdaroğlu, iktidara gelmek isteseydi böyle seçim vaadinde bulunmazdı. Birde bekara karı boşamak kolay."

27 Mayıs'ın Türk demokrasi tarihinde üzüntü verici bir gün olduğunu belirten Gönül, 51 yıl önce seçimle gelen bir iktidarın zorla demokrasi askıya alınarak milli iradenin yok edildiğini kaydetti. Türk demokrasinin günümüzde gelişmesinde büyük katkısı olan merhum Adnan Menderes, bakanları Fatih Rüşdü Zorlu ve Hasan Polatkan'a Allah'ta rahmet dilediğini belirten Gönül, Mendes ve arkadaşlarının 61 yıl önce yaktıkları demokrasi mücadelesinin meşalesinin günümüzde onur ve gururla Başbakan Erdoğan'ın sürdürdüğünü söyledi. Gönül, "Menderes'ten sonra ülkemizde demokrasi mücadelesini sürdüren liderimiz Erdoğan'dır. Halkımız 3 Kasım seçimleriyle partimizi tek başına getirmesiyle ülkemiz uçurumun kenarından kurtuldu. Ülkemiz 3 Kasım 2002 seçimleri öncesi ne sıkıntılar ve acılar çekti. Bir gecede 22 banka batırıldı. Milletin 55 milyar doları bir gecede iç edildi. İlk defa bizim iktidarımız döneminde Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesi 7 katrilyon liradan 40 katrilyon liraya çıkarıldı." diye konuştu.

Bakan Gönül, konuşmasının ardından Taşağıl'da bir Yörük Çadırı, Manavgat'ta bir mobilya ve Sarılar beldesinde belde taşkilatının açılışını yaptı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA