18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Şimşek Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti - 13:47

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'da seçim çalışmaları kapsamında katıldığı değişik etkinliklerde Kürtçe müzik eşliğinde halay çekti.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'da seçim çalışmaları kapsamında katıldığı değişik etkinliklerde Kürtçe müzik eşliğinde halay çekti.
Seçim çalışmalarını Batman'da sürdüren Şimşek, Tüpraş Batman Rafinerisi'nce düzenlenen Bahar Şenlikleri etkinliğine katıldı.
Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut'un da bulunduğu şenlikte, vatandaşlarla sohbet eden Bakan Şimşek, Kürtçe müzik eşliğinde halay çekti.
Hedef ilk 15 projesi kapsamında SBS ve ÖSS öğrencileri ve ailelerine yönelik düzenlenen sınav öncesi moral ve motivasyon programına katılan Bakan Şimşek burada da Kürtçe şarkılar eşliğinde öğrencilerle halaya katıldı.

HALK EĞİTİM SERGİSİNİ AÇTI
Bakan Şimşek daha sonra Batman Halk Eğitim Merkezi, 2010-2011 yılsonu sergisinin açılışına katıldı. Halk eğitim kursiyerlerinin hazırladı halkoyunları ve kostüm tasarım ve defile etkinliklerini izleyen Bakan Şimşek, Vali Ahmet Turhan ile birlikte serginin açılış kurdelesini kesti.
Sergiyi gezen Şimşek, daha sonra verilen kokteylde kursiyerlerle sohbet etti. Burada halk eğitim merkezlerinin önemine dikkat çeken Şimşek, sergide göz kamaştıran bir birinden güzel ürünleri yapan kursiyerleri tebrik etti.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA