21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Balıkesir AK Parti'de adaylık için ilk başvuruyu işadamı Özdamar yaptı - 17:45

AK Parti, genel seçim için aday başvurularını 7 Mart 2011'den itibaren kabul etmeye başladı.
AK Parti, genel seçim için aday başvurularını 7 Mart 2011'den itibaren kabul etmeye başladı. Balıkesir'de ilk resmi başvuruyu ise İl Başkan Yardımcılığı görevinden bir süre önce istifa eden işadamı Hakan Özdamar yaptı.
İl binasında bir basın toplantısı düzenleyen Özdamar, adaylık başvurusunu AK Parti İl Sekreteri İsmail Maçin'e teslim etti. Balıkesir'e hizmet etmek için aday olduğunu belirten Özdamar, Bilkent Üniversitesi'ni bitirdikten sonra aile şirketinde görev aldığını, 2010 Kasım ayında AK Parti'den gelen teklif üzerine il yönetimine girdiğini söyledi. Üç ay sonra adaylık için istifa ettiğini belirten Hakan Özdamar, "Namusumla Balıkesir'in sorunlarının çözümü için çalışma arzusundayım. Balıkesir'de herkes uzaktan konuşup sorunun çözümü için görev almaktan kaçınıyor. Ben konuşmaktan çok, işin içinde olmayı istedim. Partiye milletvekili adayı olmak için girmedim, hizmet için geldim fakat şartlar bu noktaya getirdi." dedi.
Günün ikinci adaylık başvurusu ise Sındırgı eski Belediye Başkanı Ekrem Yavaş'tan geldi. 2004 ile 2009 yılları arasında AK Parti'den belediye başkanı seçildiğini belirten Yavaş, önümüzdeki genel seçimin önemine değindi. Belediye başkanlığı döneminde yaptığı çalışmaların kendisi için referans olduğunu söyleyen Ekrem Yavaş, "Balıkesir'e daha güzel hizmet edebilmek, köylümüzün, esnafımızın, memurumuzun, işçimizin derdiyle dertlenebilmek ve problemleri Ankara'ya taşıyarak çözüm yollarını aramak için yola çıktık." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA