26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

BBP lideri: 'CHP'ye üzülsek mi sevinsek mi? Bilemedik!' - 16:44

Yalçın Topçu, son günlerde CHP'de de yaşanan olaylarla ilgili soruya böyle cevap verdi.


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, son günlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yaşanan olaylarla ilgili soruya, "Üzülsek mi sevinsek mi? Bilemedik." cevabını verdi. CHP'ye tavsiyede bulunan Topçu, "CHP iç meselelerini, iç karmaşıklarını ve içerideki tuhaf ilişkileri bitirse, milletin meseleleriyle ilgili projeler üretse halkın partisi olur." dedi.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, İstanbul'da partisinin Sarıyer İlçe Teşkilatı binasının açılışına katıldı. Programın ardından soruları cevaplayan Topçu, CHP'de yaşanan komplo iddialarıyla ilgili soruya, "Üzülsek mi sevinsek mi? bilemedik." diye karşılık verdi. CHP'de bir iç hesaplaşmanın olduğunu söyleyen Topçu, "Halbuki, 'iktidara talibim' diyen Ana Muhalefet Partisi, iç meselelerini, iç kargaşıklıklarını, içerideki tuhaf ilişkilerini bitirse, gerçekten milletin meseleleriyle ilgili projeler üretse, iktidarı yanlış yapınca eleştirip doğru yapınca da desteklese daha çok milletin menfaatine olur. Ama CHP ne yazık ki iş kargaşalarından kurtulduğu zaman hemen antidemokratik bir yapılanmanın ürünü olan ve mahkemeye intikal etmiş işlere sarılıyor, oradan medet umuyor. Veya hemen dönüp iktidara küfür etmeye başlıyor. Yani üzülsek mi sevinsek mi? Bilemiyoruz." diye konuştu.

CHP'ye tavsiyede bulunan Topçu, "Gönlüm istiyor ki Ana Muhalefet Partisi'nin için dingin olsun, düzgün olsun, ülke meselelerine yoğunlaşsın. İçin düzgün olunca bu sefer de hemen ya demokrasi dışı, hukuk dışı yapılanmaların avukatlığına, hatta üyeliğine soyunuyor. Ülkenin hayrı için inşallah CHP içindeki bu karışıklıkları düzeltir. Gerçekten halkın partisi olur. Kendileri de kazanır ülke de kazanır benim tavsiyem bu onlara." ifadelerini kullandı.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA