24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

BDP'ye göre Paris cinayetleri barışı baltalamaya yönelik bir suikast

BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Fransa'nın başkenti Paris'te Sakine Cansız ve iki arkadaşının öldürülmesinin arkasında barışı istemeyen güçlerin olabileceğini savundu.
BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Fransa'nın başkenti Paris'te Sakine Cansız ve iki arkadaşının öldürülmesinin arkasında barışı istemeyen güçlerin olabileceğini savundu. Aydoğan, "Bize göre bu katliam, bu saldırı başlayacak olan barış sürecini baltalamaya yönelik bir suikasttır." dedi.

        Milletvekili Aydoğan ve bir grup BDP'li kadın, partilerinin Bağlar İlçe Başkanlığı'ndan Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'ne kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Cezaevi önünde basın açıklaması yapan Aydoğan, Fransa'nın başkenti Paris'te Sakine Cansız ve arkadaşlarının öldürülmesinin tesadüf olmadığını, cinayeti işleyenlerin birden fazla sonuç almak istediklerini söyledi. Söz konusu cinayetlerle terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a 'Siz İmralı'da çözüm için barış için bir çaba sarf edemezsiniz. Eğer sarf ederseniz bunun karşılığı sizin arkadaşlarınızın katliamı olacak' şeklinde mesaj verildiğini belirten Aydoğan, "Ama biz şuna inanıyoruz, Öcalan'ı iyi biliyor ve takip ediyoruz. Öcalan 14 yıldır İmralı cezaevinde barış için çözüm için çaba sarf etmektedir. Bu çabadan geri adım attırmak isteyenlere vereceği cevap 'Siz ne yaparsanız yapın, biz doğru gördüğümüz bildiğimiz yoldan barış ve çözüm yolundan asla vazgeçmeyiz' olacaktır." şeklinde konuştu.

        Saldırıyı gerçekleştirenlerin Kürt sorununun çözümünü ve barışı istemeyenlerin gerçekleştirdiğini kaydeden Aydoğan, "Bize göre bu katliam, bu saldırı başlayacak barış sürecini baltalamaya yönelik bir suikasttır." ifadesine yer verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA