22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bülent Arınç, Oda TV'deki taciz iddialarına yorum yaptı - 22:33

Bülent Arınç, Oda TV'deki taciz iddialarıyla ilgili olarak, bunların duymak istemedikleri şeyler olduğunu söyledi.


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Oda TV'deki taciz iddialarıyla ilgili olarak, bunların duymak istemedikleri şeyler olduğunu söyledi.
Bakan Arınç, Japonya'da yaşanan 8.9 şiddetindeki deprem ve deprem sonrası oluşan tsunamiden dolayı Japonya hükümetine ve halkına geçmiş olsun dileğinde de bulundu.

İzmir'deki Hisar Camii'nin açılışından sonra polisevine geçen Bakan Arınç, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin CHP'deki taciz iddialarını nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya Bakan Arınç, son olaylarla AK Parti'nin bir ilgisinin olmadığının herkes tarafından bilindiğini vurguladı. Bakan Arınç, "Oda TV'ye bağlı muhabir olarak çalışan İklim isimli bayanın ifşaatları veya söyledikleri Türkiye'nin kamuoyunun dikkatine sunuldu. Bu nereden bakarsanız bakınız çok çirkin bir olaydır." şeklinde konuştu.
Arınç, CHP'deki taciz iddialarıyla ilgili olarak, "Doğrusu bunlar duymak istemediğimiz şeylerdir. Ben yıllardır siyasette bulunan insanım. Siyasetçilerin örnek insan olması, topluma güven vermesi gerekir. Hukuk devletinden yana tavır alması gerekir." dedi.

Arınç, Bayraktar'ın yapacağı hazırlığın AK Partili birisiyle ilgili olmadığını, Baykal'la ilgili olduğunu, Baykal'ın kendisini taciz ettiğini iddia ettiğini belirtti.
Olayın bir an önce yargı süreci sonunda açığa çıkarılmasını isteyen Arınç şöyle konuştu: "Tabi Kılıçdaroğlu'nun sayın Baykal'a haber verip vermemesi, Baykal'ın bundan üzüntü duyması, bu konunun araştırılmasını istemesi bir kenara, doğrusu bunlar duymak istemediğimiz şeylerdir. Ben yıllardır siyasette bulunan bir insanım. Siyasetçilerin örnek insan olması, topluma güven vermesi gerekir. Hukuk devletinden yana tavır alması gerekir. Rakiplerini bir şekilde gayri ahlaki ve kanun dışı işlerle refüze etmeye çalışması, yok etmeye çalışması hiçbir zaman kabul edilemez. CHP'nin bütün bu işlerden uzak, kendisini yenilemesi ve topluma güven verecek bir yeni hale dönüşmesi gerekiyor. Görülüyor ki bir kasetle genel başkanlıktan uzaklaştırılan sayın Baykal olayı ile yine bir başka kasetle başkasının önünü veya arkasını kesme çabalarına şahit oluyoruz. Doğrusu işin CHP'yle ilgili boyutundan fevkalade endişe ve üzüntü duyuyorum. Bütün bunların, yargı süreci sonunda açığa çıkarılmasını isterim. Bu Türk siyaseti ve siyasetin geleceği bakımından da fevkalade önemlidir."

Soner Yalçın ve onunla bağlantılı olanların gözaltına alındığı zaman bazı yürüyüşler, eylemler yapıldığını, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun sahip çıkarak, 'Yalçın kayalar gibi güçlü bir insan' tabirini kullandığını hatırlatan Arınç, "Zaten İklim isimli bayanın söylediğine göre de Soner Yalçın kendisini görevlendirerek Kılıçdaroğlu'na göndermiş Baykal'la 40 dakika görüşmüşler. Kılıçdaroğlu'yla konuşmuşlar. Her genel başkan her randevu talebini kabul etmez. Özellikle gazetecilerle röportaj konusunda biraz seçici davranır. Ama bu bayan rahatlıkla genel merkeze de, rahatlıkla sayın Baykal'ın odasına da girebiliyor. Demek ki Soner Yalçın'a duyulan sevgi ve güven onun tarafından gönderilen birisine de aynı şekilde duyulmuş demek." ifadelerini kullandı.

Şarkıcı Şivan Perver'le ilgili bir soru üzerine ise Arınç, Perver'le bir süre önce Köln'de tanıştığını ve şarkıcının çok samimi, vatanperver duygularla dolu iyi bir sanatçı olduğunu belirtti.
Perver'in Türkiye'deki demokratik açılımın çok önemli sonuçlar vereceğine, ülkenin birlik ve bütünlüğü için buna ihtiyaç olduğuna inandığını dile getiren Arınç, yurt dışında bir konser vereceğini açıklaması ve o konsere de Türkiye'den belli sanatçıların katılmasını arzu etmesinin ardından Perver'in tehdit edildiğini hatırlattı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA