27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Er, milletvekili adaylığı için istifa etti - 14:42

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Er, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Er, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Er, AK Parti Gaziantep İl Teşkilatı'nda yaptığı basın toplantısı ile görevinden istifa ettiğini ve 12 Haziran'da yapılacak milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı.
1.5 yıldan bu yana sürdürdüğü Başkanvekilli görevinden ayrıldığını ve artık Gaziantep milletvekili sıfatı ile hizmet etmek istediğini belirten Mehmet Er, hukukçu kimliği ile Türkiye'deki darbe girişimcilerinin karşısında olacağını söyledi.
Seçimden sonra yeni bir anayasa yapılacak olması ve kendisinin de hukukçu olması münasebetiyle böyle bir karar alma gereği hissettiğini vurgulayan Mehmet Er, 1960 darbesi sonrası yapılan anayasa ile kurulan asker ve yargı vesayetinin 12 Eylül ile tahkim edildiğini belirtti. Bürokratik iktidar hükümetlerinin ve siyasi kurumların tepesinde demokrasinin kılıcı gibi bir tehdit haline geldiğini dile getiren Er, "Bürokratik vesayet askeri darbelerle, parti kapatmalarla, yasaklarla kayıtsız şartsız millete ait olan egemenliği dar ve sınırlı bir alana hapsetmiş, gelişmiş ve çağdaş bir demokratik bir devlet olma yollarını tıkamıştır." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA