18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çelik: CHP'nin Hakkâri mitingini BDP'lilerle PKK'lılar doldurdu - 16:05

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep milletvekili adayı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkâri mitingini BDP'liler ile PKK'lıların doldurduğu savundu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep milletvekili adayı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkâri mitingini BDP'liler ile PKK'lıların doldurduğu savundu.
Hüseyin Çelik, katıldığı bir televizyon programında '12 Haziran Seçimleri'ne doğru Türkiye' programında önemli açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yöreye göre siyaset yaptığını ifade eden Çelik, "Hakkâri'de Kürt kardeşlerimize özerkliği kabul edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Ardahan'da 'ben böyle bir şey demedim' diye çark ediyor." dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkâri mitinginde meydanlarda hiç Türk bayrağının olmamasını da eleştiren Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginde kepenklerin kapatıldığını ve CHP'nin mitinginde kepenklerin açık olmasını manidar bulduğunu kaydetti.

    "ÇAMUR MAKİNASINA DÖNDÜ"
Kılıçdaroğlu'nun adeta bir çamur makinesine döndüğünü öne süren Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı'nın önüne gelene çamur attığını savundu. Kendisinin Van'dan aday olmamasını eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap veren Çelik, "Ben Vanlıyım ve Van'dan aday olmadım. 'Peki, kendisi Tuncelili kendisi neden Tunceli'den aday olmadı?' diye sordu. Kılıçdaroğlu'nun "Dersimliyim" diye övündüğünü ve her tarafta bunu söylediğini belirten Çelik, "O zaman kendisi neden Dersim'e ve Tunceli'ye sahip çıkmıyor. Neden gidip İstanbul gibi metropol bir kentten aday oluyor. Bu söylemler doğru değil. Beni ve yakınlarımı zan altında bırakan açıklamalar yapmış. Gerçi benim zan altında kalacak bir durumum yok. Çok şükür yüzüm ak anlım açık." diye konuştu. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA