22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

CHP'li Ateş 'Komplo' ile ilgili konuştu: Kafalardaki kuşkuların giderilmesi için tüm kayıtlar açıklanmalı (Özel) - 16:53

Oda TV muhabiri İklim Bayraktar Kaleli'nin, "Deniz Baykal, Meclis'teki odasında beni taciz etti.
Oda TV muhabiri İklim Bayraktar Kaleli'nin, "Deniz Baykal, Meclis'teki odasında beni taciz etti." iddiasıyla başlayan tartışmaların yankıları sürüyor. CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, iddiaların planlı olduğunu düşündüğünü söyledi. Halk TV'nin ele geçirilmesinin önünde engel olarak görülen Baykal'a ikinci bir komplonun kurulmak istenmiş olabileceğine işaret eden Ateş, kafalardaki kuşkuların giderilmesi için tüm kayıtların bir an önce kamuoyuna açıklanmasını istedi.
    Gazeteci İklim Kaleli'ye taciz ve görüşmelere ait olduğu iddia edilen kayıt tartışmalarına ilişkin Cihan'a konuşan Ateş, iddiaların çok çirkin bulduğunu söyledi. Kaleli'nin iddialarının inandırıcı olmadığını belirten Ateş, "Taciz edildiğini iddia eden kişi, daha sonra Sayın Baykal'ı defalarca evinden bürosunda arayıp devam ediyor görüşmeye...Sayın Baykal bir gün 'böyle bir gazeteci var, tanıyor musun? diye sordu bana. 'Ne olur siz de dikkatli olun, arkadaşları uyarın. Bu hanımefendi bana geldi 'elimde çok güzel fotoğrafları var' diye sekreterinden randevu alıyor. 15 dakika görüşme oluyor. Daha sonra çok laubali bir şekilde hani yemek yiyecektik, şurada buluşacaktık. Evime gelecektik. Niye gelmediniz, ya rica ederim nereden çıkartıyorsunuz bunları deyip tepki gösteriyor." diye konuştu.
    Ateş, şöyle devam etti: "Muhtemelen böyle bir görüşmeyi kayıt almak amacıyla yapmak istiyor. Çünkü böyle bir konuşma yok. Talep de iletilmiş. Bu arkadaşımız eğer tacize uğradıysa başvuracağı yer cumhuriyet başsavcısıdır. Sonra CHP Genel Başkanı'na gidiyor. Konuyu aktarmakla kalmıyor alet edevat ayarlamasını istiyor. İktidar partisinin büyük balıklarından birini size getireceğiz diye tabi. Nasıl bir gazeteciliktir? Bir komplonun, provokasyonun icrası haline nasıl geliyor?"

    HALK TV
    İddiaların Odatv adlı internet haber sitesinin CHP'nin yayın organı olan Halk TV'yi ele geçirme planının önünde engel olarak görülen Baykal'a bir komplo kurulup kurulmadığı yönündeki soruya karşılık da Ateş, "Bunun bağlantısının olup olmadığı konusunda samimiyetle söylüyorum bilmiyorum. Ama kamuoyunun zihninde böyle bir kuşku var. Bunun oluşmaması için tüm bu kayıtların olduğu gibi kamuoyuna açıklanması lazım. O zaman herkes de rahat eder ve insanlar birbirlerini suçlamaktan, bir komplo teorinin arkasından sürüklenmekten kurtulur." diye konuştu.
    Yılmaz Ateş, "CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bildiklerini açıklamasını bekleyip beklemediğinin sorulması üzerine, "Bayan gazeteci konuşulanların bir kısmını açıklıyor. Asıl kısmını açıklamıyor. Kayıt altına aldığını söylüyor. O zaman tamamını açıklasın o zaman. Ama açıklamıyor. Bu herkesin elinde olduğuna göre savcılığın da elindedir. O zaman savcılık açıklasın." çağrısında bulundu.

    SİYASET YENİDEN DİZAYN EDİLİYOR
    İddiaların planlı olduğunu, gelişi güzel olmadığını düşündüğünü ifade eden Ateş, "2 Mayıs'ta bir komplo kuruldu ve ana muhalefet partisi yeniden şekillendi. Komplo kurulanlar mağdur edildi ama bunu kuranlar hala ortada yok. Faili meçhul cinayet işlendi. Kimse bu cinayetle ilgilenmedi. Bunu şekillendiren çevreler yeni tezgahlarını sürdürüyor. İktidar partisine de yönelik gidiliyor. Bu komploların artık siyaseti yönlendiren önemli bir faktör olmaktan çıkarmanın yolu Sayın Baykal'a kurulan komplonun ortaya çıkmasından geçiyor. Ama öyle olmuyor. Bunu kurulan halen ortada yok." yorumunu yaptı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA