23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 12 Haziran seçimi vaatleri - 14:55

Kılıçdaroğlu, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında 12 Haziran seçimlerinin çalışmasını başlattı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında 12 Haziran seçimlerinin çalışmasını başlattı.

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında 12 Haziranda yapılacak seçimlere yönelik çalışmaları başlattı. 

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Cumhuriyetin 100. yılında nasıl bir Türkiye hedeflediklerini açıkladı: "Hedefimiz Cumhuriyetin 100. yılında ilk 10'a giren Türkiye"

İktidar geldiklerinde ekonomiyi alın terine, üretene, çalışana teslim edeceklerini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "spekülatörlere ekonomiyi tespit etmeyeceğiz" dedi.

Hazırladıkları üç boyutlu stratejiyle her yıl yüzde 7 kalkınma hızı hedeflediklerini kaydeden, Kılıçdaroğlu, "Biliyorum gene onların kafası almaycak, 'Bu yüzde nasıl gerçekleşecek?' diyecekler. Onlara göstereceğiz, bir ekonomide yüzde 7 kalkınma nasıl sağlanır" şeklinde konuştu.

KİŞİ BAŞI GELİR: 31 BİN 500 DOLAR

Her yıl 800 bin kişiye stihdam olanağı yaratmayı hedeflediklerini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Cumhuriyetin 100. yılında nasıl bir Türkiye hedeflediklerini açıkladı. CHP Lideri şunları kaydetti: Cumhuriyetin 100. yılında yurt içi gayri safi milli hasılamızı 2.6 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Kişi başına gelirim 31 bin 500 doları bulmuş olacak. İşsizlik oranını aşamalı olarak yüzde 6'ya indireceğiz. Bizim hedefimiz Cumhuriyetin 100. yılında ilk 10'a giren Türkiye. Demokrasisi gelişmiş bir Türkiye. Kimsenin korkadan düşüncesini özgürce dile getirdiği bir Türkiye. Ve hesap veren bir siyaset kurumu. Halkına hesap vermeyi onurlu gören bir siyaset kurumu. Hedefimiz bu.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA