20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çiçek: Ülkeye hizmet çok zor, bazen işin ucunda ip var - 16:48

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, bu ülkede hizmet yapmanın çok zor olduğunu, bazen işin ucunda ip, sehpalıklar, idamlıklar ve kefen olduğunu söyledi.
Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, bu ülkede hizmet yapmanın çok zor olduğunu, bazen işin ucunda ip, sehpalıklar, idamlıklar ve kefen olduğunu söyledi.
    Ankara'nın Kazan ilçesinde yapımı tamamlanan devlet hastanesinin açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, 27 Mayıs tarihinin öneminden bahsetti. Bu tarihte Menderes ve arkadaşlarının idam edildiğini hatırlatan Çiçek, 27 Mayısta halkın seçtiği iktidarın bir darbe sonucu götürüldüğünü belirterek, ''Size hizmet eden insanların idama, sehpaya giden yolun açıldığı gündür. Yaşlılar hatırlıyor. Gençler ve çocuklara hatırlatıyor musunuz? Dünü bilmeyen bugünün kıymetini bilemez. Bugünü değerlendiremeyen de yarını sağlama alamaz. Bu ülkede hizmet yapmak çok zor, hizmet yapmak kolay değil. Bazen bu işin ucunda ip var, sehpalıklar var, idamlıklar var, kefen var. Ne yapmıştı rahmetli Menderes ve arkadaşları? Vatanı mı sattı, vatana ihanet mi etti, casusluk mu yaptı, ne yaptı da biz bu insanları idama götürüldü? Bakın kardeşlerim, demokrasinin kıymetini iyi bilelim. Birkaç gün sonra sandık başına gideceğiz. O sandığa gitmek çok kolay olmadı. Ömrünü zindanlarda çürütenler, iplerde sonlandıranlar var.'' dedi.
    Çiçek, konuşmasının ardından hayırsever vatandaşlara plaket vererek hastanenin açılışını gerçekleştirdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA