19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cumhurbaşkanı Gül, TRT Müzesi'ni açtı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Ankara bürolarını ziyaret ederek, TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi'ni açtı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Ankara bürolarını ziyaret ederek, TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi'ni açtı. TRT binasını gezdikten sonra müzenin olduğu binaya gelen Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile birlikte kurdele kesti. Gül, ardından müzeyi gezdi.

Müzeyi gezmesi sırasında Bülent Arınç ile birlikte karşılıklı radyo yayını yapan Gül, sanal stüdyoda ise çizgi film karakteri Keloğlan ile konuştu. Gül, ardından kanalın HD ve 3 boyutlu yayınlarını izledi. Gözlük takarak 3D yayını izleyen Gül'e, kurdele keserken 3D kamera ile çekilmiş görüntüleri de gösterildi.

Cumhurbaşkanı Gül, ardından ziyaretçi defterini imzaladı. Deftere, "TRT, geçmişten günümüze radyo televizyon yayıncılığı alanındaki materyal ve cihazları bir müze çatısı altında bir araya getirerek, ülkemize yönelik kıymetli hizmetlerine bir yenisini daha eklemiştir." diye yazan Gül, TRT'yi de bu konuda tebrik ettiğini belirtti.

MÜZE, TÜRKİYE'NİN MODERNLEŞME TARİHİNİ GÖSTERİYOR

Ardından, gazetecilere müzeyle ilgili izlenimlerini aktaran Cumhurbaşkanı Gül, "Çok güzel düşünülmüş bir fikir. Bütün gördüğümüz aletler depolardaydı bir zamanlar, oradan alınıp güzel bir şekilde sergilenmiş. Habercilik, enformasyon teknolojisinin nasıl süratle geliştiğini, Türkiye tarihini gösteriyor. Nostaljik dönemler var; radyo dönemleri, siyah beyaz dönemler ile bugün geldiğimiz 15 kanallı, 3 boyutlu yayınlarıyla TRT'nin geldiği durum. Türkiye'nin modernleşme tarihidir bu, Türkiye'nin teknolojideki ilerleme tarihidir bu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA