25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Devlet Bahçeli: Öcalan'ın devletten 158 sayfa isteği var - 17:00

Bahçeli, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın hükümetten 156 sayfalık isteği olduğunu öne sürdü.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın hükümetten 156 sayfalık isteği olduğunu, bunun da seçimden sonraki anayasa değişikliğiyle yapılacağını öne sürdü. İzmir'in Tire ilçesinde halka hitap eden Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu isteğe karşı boğun eğdiğini iddia etti.

Bu isteğin halka anlatılmadığını söyleyen Bahçeli, "Türkiye'nin iki dilli hayat, demokratik özerklik, federasyon, konfederasyon, bağımsız Kürdistan devletiyle ilgili İmralı'nın dayatmaları karşısında demokratik açılım zırvasıyla 2011 seçimi sonrasına ertelediğiniz anayasa değişikliğinde nelere yer vereceksin, milletimize anlat. Yandaş gazetelerin arka sayfalarına zaten her gün bir konuyla ilgili ilan veriyorsun. Geçen gün 2001 ile 2011'i mukayese ediyorsun. İki mukayese de yanlış ama doğrusunu tarih bir gün kendisini okutacak." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın kendi medyasını oluşturduğunu iddia eden MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Milleti aldatma yolunu seçtin, şimdi doğru bir iş yap. 2011 anayasa değişikliğinde neleri değiştireceksin. Anayasa'nın başlangıç metnini ne şekle getireceksin? Türk milleti kavramına yer verecek misin? Anadilde eğitim, iki dilli hayat, demokratik özerklik, federasyon gibi kavramlara ne anlamda yer vereceksin? Demokratik açılım zırvasını nasıl şekillendireceksin? Bunu yap ki bunu milletim okusun, ona göre karar versin. 'Adalet ve Kalkınma Partisi beni felakete götürüyor veya Türkiye'yi ileri bir demokrasiye ve hürriyete taşısın.' desin." şeklinde konuştu.
Devlet Bahçeli, daha sonra Selçuk ilçesine geçti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA