24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

'Gerdan kırarak Taksim'de poz veriyorlar'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayısta Taksim'e çıkan Hak-İş'i eleştirdi!


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Sayın Erdoğan sözünün arkasındaysan, yürekliysen bin donanmaya git Gazze'ye bakalım. Gider mi? Ne demiştim yalancıdan Başbakan olmaz.

Anayasa konusunda şu sözü verdik. Özgürlükçü, çağdaş, güçler ayrılığını esas alan anayasa için söz verdik. Yüzde yüz anlaşma olmayan madde komisyona gelmeyecek dedik. Oturduk AKP'nin maskesini indirdik. Aydınlara sesleniyorum anayasa konusunda en son eleştirilecek parti CHP'dir.

Buradan bütün kadınlara sesleniyorum. Sizi ikinci sınıf vatandaş gören AKP'dir. Özel yaşamın gizlliğini savunuyoruz AKP aksini söylüyor. Maskeleri düştü. Demokrasi ve özgürlüklerden yana bir parti var o da CHP'dir.

Türk sözcüğüne alerjisi var Erdoğan'ın. Onu da anayasadan çıkartmak istiyor. Bir tek CHP'li kalsa bile anayasadan çıkartamayacaksın. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'yım diyemedi. Çünkü T.C. alerjisi var. O zaman doktora git kardeşim.

'İŞÇİYİ SATANA SENDİKACI DEMEM'
CHP herkes dernek kurabilir diyor. İzin almadan yürüyüş yapsın insanlar diyor. AKP 'hayır ben izin verirdiğim zaman yaparsın' diyor. Hak-İş'i gördünüz değil mi Taksim Meydanı'nda. Tam bir sarı sendika. Polis gözetiminde halay çekiyorlar. Arkadaşını, işçiyi satana ben sendikacı demem. Gerdan kırarak poz veriyorlar neymiş Taksim'e çıkmış polisin denetiminde... İnsan biraz utanır senin arkadaşın cop yiyor, biber gazı yiyor. 17 yaşındaki kız çocuğu yoğun bakımda. 1 Mayıs'ın ne olduğunu bilmezsin, o meydanda ne olduğunu bilmezsin, o myedanda can verenleri bilmezsin.

Kadınların çalışma yaşamına katılması için mücadele eden CHP. Eve kapatan ise Adalet ve Kalkınma Partisi.

Bu ülkenin aydınları, sabah akşam CHP'yi eleştirenler Anayasa Komisyonu'na sunduğumuz önerileri duydunuz mu?

'17 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA GÜCÜ YETİYOR'
Süreç konusunda defalarca Recep Tayyip Erdoğan neden konuşmuyorsun diye sorduk. Pazarlık masasına oturan sensin. Masanın öbür tarafındaki konuşuyor. Sen neden konuşmuyorsun. Nereden öğreniyoruz pazarlıkları. AKP'nin Kandil sözcüsünden öğreniyoruz.

Bülent Arınç hükümetin sözcüsü ama bir de yurtdışında sözcüleri var, Kandil'de. Murat Karayılan'ın söyledikleri doğru mu değil mi? 'Ben dayattım, o da silahların gölgesinde kabul etti' diyor. Daha ne desin. Sen esirsin Sayın Başbakan.

17 yaşındaki kız çocuğuna gücün yeter terör örgütüne gelince sesin çıkmaz. Kusura bakmayın ama biz böyle adama başbakan demeyiz, sen bu ülkeye layık değilsin.

'24 SAAT AZ GELMELİ'
Biz bu ülkenin bağımsızlığı özgürlüğü için bedel ödemiş bir partiyiz. Hepimize görevler düşüyor, 24 saat az gelmeli. Her yerde bu ülkenin garantisinin CHP olduğunu söyleyin."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA