16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

HAS Parti'li Demircan: AK Parti, 'istikrar bozulmasın' diye milleti korkutuyor - 15:07

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun milletvekili adayı Dr. Ahmet Demircan, AK Parti'nin 'istikrar bozulmasın' diye milleti korkuttuğunu iddia etti.
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun milletvekili adayı Dr. Ahmet Demircan, AK Parti'nin 'istikrar bozulmasın' diye milleti korkuttuğunu iddia etti. Demircan, "İş ve istihdam sorununu, gelir dağılımındaki adaletsizliği, terör belasını, tarımdaki üretimsizliği, gençliğin, esnafın, emeklinin, işçinin sorunlarını iki dönem parlamento çoğunluğuyla kurduğu hükümetlerle çözüme ulaştıramamıştır." dedi.
    AK Parti'nin her seçim dönemi halkı 'aman istikrar bozulmasın' diye korkutarak seçim kazanmayı denediğini ileri süren Demircan, "AKP'nin seçim günü yaklaştıkça telaşlanmasını anlıyoruz. Ancak seçim kampanyası çerçevesinde başka partilerin astıkları afiş ve pankartlarını kaldırtmak gibi tali işlerle uğraşmaya başlamasını demokrasi adına anlamamız mümkün değildir." diye konuştu.
    Demircan "Türkiye'nin bazı bölgelerinde olduğu gibi Samsun'da da bilhassa HAS Parti'ye ait afiş ve posterlerin asılı oldukları özel mülkiyete ait yerlerden sahiplerini bir türlü 'ikna' ederek kaldırılmasını sağlama başarısını seçim başarısı ile karıştıran, gerginlikler üzerinden siyaset yapmayı adeta alışkanlık haline getiren AKP suçluluk psikolojisiyle tahammülsüzleşmeye hırçınlaşmaya, ortamı gerginleştirmeye mi çalışıyor, anlamak istiyoruz." şeklinde konuştu.
    "Seçimlerin barış, kardeşlik ve tatlı bir rekabet ortamında geçmesini sağlamak herkesten önce hükümetin bir görevidir." diyen HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun milletvekili adayı Dr. Ahmet Demircan, "HAS Parti ve diğer partilere ait çalışmaların engellenmeye çalışılmasının AKP'ye bir faydası olmayacaktır. Artık güneş doğdu, devran dönüyor." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA