24 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu: Halk, ekmek ve huzur istiyor - 14:59

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, halkın iki şeyden dertli olduğunu belirterek, "Halk birinci olarak ekmek, ikinci olarak da huzur istiyor.
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, halkın iki şeyden dertli olduğunu belirterek, "Halk birinci olarak ekmek, ikinci olarak da huzur istiyor." dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Bolu'ya gelen Pamukoğlu, milletvekili adaylarıyla birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Pamukoğlu, ''Ben öyle hayalperest insanlar gibi 'Başbakan olacağım, yüzde 50 oy alacağım' saçmalıklarını yapacak biri değilim. Şu anda dördüncü partiyiz, 12 Haziran akşamı da bunu göreceğiz.'' dedi.

Pamukoğlu, halkın iki şeyden dertli olduğunu dile getirerek, şunları ifade etti: ''Halk birinci olarak ekmek, ikinci olarak da huzur istiyor. Psikolojileri ise endişe ve korku dolu. Bulundukları yerlerde yaşamaya çalışıyorlar. Bunlar üç şeyi becerir. Uyutmak, avutmak ve soymak. Bütün yaptıkları budur. Ülke göz göre göre bölünüyor. Bunu AK Parti denilen parti başlattı. Ama şimdi başkası da çıktı. Bu cumhuriyet Lozan ruhu ile kurulmuştur. Misak-ı Milli esastır, şimdi ona saldırıyorlar. Sonuçta hepsinin üstesinden geleceğiz. Herkes hesabını verecek. Biz bunlar gibi masal okuyan değiliz. Eğer bunları devletin başına getirerek huzur, refah gelecek sanıyorsanız, bunu sananların alnını karışlarım. Hak ve Eşitlik Partisi'nin ilkesi, ana koşulu ekonomik bağımsızlıktır.''

Pamukoğlu, bir gazetecinin, ''Efes ve Denizkurdu tatbikatlarının iptal edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Ben askerlerin yaptığı işler ve kararlarla hiç ilgilenmiyorum. Tamamen siperlerde, mevzilere girmiş, susmuş. Bana göre kendi hukukunu bile arayamıyor. Efes tatbikatı her sene yapılır ve Yunanistan'a karşıdır. Ben bu tip tatbikatlara bile karşıyım. Yunanistan ne ki? Yunanistan'a gövde gösterisi yapmaya ihtiyacımız yok bizim. Zaten bu tür tatbikatları ben kaldıracaktım, lüzumsuz para diye. Yunanistan bizim muhatabımız değil. Gücü, nüfusu ve gençliği ne? Bizimle aşık atamaz.'' ifadelerini kullandı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA