21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

'Her kesimin eşit temsil edilmesi gerektiğine inanıyoruz' - 15:16

İzmir 1. bölge milletvekili adayı Ali Aşlık, AK Parti'nin Türkiye'de yaşayan her kesimden insana hitap ettiğini belirterek, "Biz hizmet partisiyiz.
İzmir 1. bölge milletvekili adayı Ali Aşlık, AK Parti'nin Türkiye'de yaşayan her kesimden insana hitap ettiğini belirterek, "Biz hizmet partisiyiz." dedi. Aşlık, Selçuk ilçesiyle ona bağlı Şirince köyü ve Efes antik kentini ziyaret etti. Esnaflar ve diğer vatandaşlarla görüşerek, AK Parti'nin icraatlarını anlattı. Aday listelerinde her kesimden kişilerin yer aldığını ifade eden Aşlık, parti programlarının da ideolojiye değil hizmete odaklı olduğunu söyledi. Her kesimden insanın görüşüne önem verdiklerinin altını çizen Aşlık, "Aday listelerimizde, Türkiye'ye hizmet veren ve rahmete kavuşmuş büyük siyasetçiler olan Turgut Özal'ın, Alparslan Türkeş'in, Bülent Ecevit'in, Necmettin Erbakan'ın, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ekibinden önemli isimler var. Türkiye'de yaşayan her insanın düşüncesine önem veriyoruz. Her kesimin eşit oranda temsil edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Kuru ideolojik söylemlere sığınmak yerine, tarihe geçecek hizmetler yapıyoruz. AK Parti, Türkiye'nin partisidir." şeklinde konuştu.
İktidara geldiklerinden bu yana öncelikli olarak eğitim, sağlık ve ekonomi alanlarında önemli adımlar attıklarını belirten Ali Aşlık, işsizlikle mücadele konusunda da önemli projeler başlatıldığını söyledi.
İşsizlik aynı zamanda mesleksizlik problemi olduğu için Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesini uygulamaya koyduklarını belirten Aşlık, her yıl 200 bin olmak üzere beş yıl sonunda 1 milyon kişiye istihdam sağlanacağını aktardı. İşsizlik oranını yüzde 5'e indirmeyi hedeflediklerini kaydeden Aşlık, kalıcı çözüm bulabilmek için cumhuriyet tarihinde ilk defa Ulusal İstihdam Stratejisi hazırlandığını dikkat çekti.: "İstihdamla ilgili önlem ve teşvikler devam edecek. 1 Mart 2011'de yürürlüğe giren 6111 sayılı kanunla genç, kadın ve nitelikli işgücü istihdamını teşvik ettik. Bu kanunla işveren sigorta prim payı, belli bir süre devlet tarafından ödenecek."

'ÜNİVERSİTE SAYISI VE KALİTE ARTACAK'
Dünyada önem verilen konuların başında yüksek öğrenimin de geldiğine değinen AK Parti adayı Ali Aşlık, önümüzdeki dönemde özel üniversitelerin daha kolay kurulmasına imkan sağlayacak hukuki düzenlemeler yapılacağının söyledi. Vakıf ve özel üniversite sayısının artmasıyla kalitenin yükselmesi için de önemli bir adım atılmış olacağını vurgulayan Aşlık, şöyle konuştu: "Genel seçimden sonra hazırlanacak yeni anayasayla birlikte YÖK'ün yapısı da düzenlenecek. Üniversiteler arasında koordinasyon sağlayan, denetleyen ve belli alanlarda akreditasyon veren bir kurum haline dönüştürülecek. Üniversitelerin çeşitliliğine ve kendilerini geliştirmesine kolaylık sağlayan bir yapı oluşturulacak. Ondan sonraki öncelikse yüksek öğretimin kalitesini yükseltmek olacak. Bu bağlamda kalite değerlendirmesi yapmakla görevli ve bağımsız Yükseköğretim Kalite Ajansı kurulacak."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA