22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İsmail Aynur CHP'den milletvekili aday adaylığını açıkladı - 15:25

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinin eski belediye başkanı İsmail Aynur, CHP'en milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinin eski belediye başkanı İsmail Aynur, CHP'en milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Partinin Edremit ilçe binası önünde toplanan kalabalığa hitap eden Aynur, "Bugün benim için önemli. Belediye başkanıyken ve yerel seçimlerde kesin adaylığım açıklandığı sırada tutuklanarak cezaevine konulup 35 gün sonra tahliye olduğum gün de 10 Mart'tı."dedi.
Türkiye'nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini söyleyen İsmail Aynur, "Yaklaşık dokuz yıllık AKP iktidarının, arkasına ABD ve AB'yi alarak, büyük çabalarla kurulan laik cumhuriyetimizi ortadan kaldırıp yerine din eksenli ılımlı İslam cumhuriyeti kurmayı hedeflediği ortadadır. Tehdit unsuru olarak görülen en güvenilir kurum unvanı taşıyan ordu, birtakım tertiplerle sindirilmiştir. Yüksek yargı, yeni yasal düzenlemelerle etkisizleştirilmiştir. Bu mücadelede partimin vereceği her görevi en üst düzeyde yerine getireceğimin teminatı, geçmiş dönemlerde almış olduğum belediye başkanlığım ve parti sorumluluğudur." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA