21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da 'Fatih' pankartı şok yaşadı! - 14:59

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na karşı ''bizim Gandi'ye değil Fatih'e ihtiyacımız var'' pankartı açıldı.


Çorum'da miting yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na karşı bizim Gandi'ye değil Fatih'e ihtiyacımız var pankartı açıldı

Seçim çalışmaları kapsamında Çorum'a giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı ''Bizim Gandi'lere değil, Fatih'lere ihtiyacımız var'' pankartı açıldı. Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında miting alanının dışında açılan pankart polislerin girişimi ile kaldırıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dedesti Şenlikleri'ne katılmak için geldiği Çorum'un Sungurlu ilçesinde, Havuzbaşı Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Yoksulluğu ve yolsuzluğu bitirme sözü verdiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, aile sigortası projesiyle de tek bir çocuğun bile yatağa aç girmeyeceğini söyledi.


Başbakan'ın kendisine ''Merkez Bankası'nda para var. Çocuklar yatağa aç girmesin diye söz vermiş, gözünü o paraya dikmiş'' dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, ''Para mı önemli, insan mı önemli? Allah aşkına 2,5 yaşındaki çocuk, annesinin kucağında açlıktan ölecek... 'O ölsün' diyor, 'Benim param orada kalsın' diyor. Al, o parayı başına çal sen'' dedi.

SUNGURLU'YA İL SÖZÜ

Kılıçdaroğlu, meydandaki vatandaşların Sungurlu'yu il olarak görmek istediklerini söylemesi üzerine de, ''Sungurlulular, il olmayı hak ediyorsa önce halkın iktidarına söz vermesi lazım. Söz mü? Siz söz verirseniz, göreceksiniz, Sungurlu il oluyor mu, olmuyor mu? Göreceksiniz. Sungurlu, hak ettiği değeri alacak'' diye konuştu.


MAZOT 1.5 TL OLACAK?

Çiftçilere de bir sözü olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında mazotun 1,5 lira olacağını dile getirdi. Bu projesini anlattığında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Parayı nereden bulacaksın?'' dediğini anlatan Kılıçdaroğlu, ''Buradan devletin herhangi bir kaybı yok. Devlet herhangi bir şekilde cebinden bir şey ödemiyor. ÖTV ve KDV'yi kaldıracağım buradan. Çiftçi üretecek. Halkın iktidarında bizim işimiz iş ve aş. İşin ve aşın olduğu bir ülkede herkes mutlu olur. Öyle değil mi? En büyük sizsiniz. En büyük halktır, halkın iradesidir'' diye konuştu.


Meydandaki vatandaşlardan birinin yollarının olmadığını söylediğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Karayolu yok diyorsunuz. Karayolunuz yokken, onlar yollarını buldular. Onların yol anlayışıyla bizimki farklı. Biz, 'milletin işi olacak, gücü olacak, yolu olacak' diyoruz, onlar yol deyince 'Biz yolumuza bakıyoruz' diyorlar. 'Yolumuz yok, CHP'ye oyumuz var' diyorsunuz. Helal olsun, çünkü CHP olunca yollarınız olacak. CHP olunca işiniz, aşınız olacak. CHP olunca aydınlık bir Türkiye olacak'' dedi.

HARAMİLERİN İKTİDARINI YIKIP, HALKIN İKTİDARINI KURALIM

''Recep Tayyip Erdoğan'ın son günlerde ezberinin bozulduğunu siz de biliyorsunuz'' diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Devamlı hırçınlaşıyor, devamlı küfrediyor, devamlı kızıyor. Ezberini bozdum, kimyasını çözdüm. Şifresini de çözdüm, siz hiç meraklanmayın. Bu kardeşiniz her şeyi yapacak. Yeter ki bana güç verin, destek verin. O koltuktan indireceğim onu. Yolsuzlukların hesabını soracağım.''

Çorum milletvekili Derviş Günday'a çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kılıçdaroğlu, yeni milletvekili adaylarının da Çorum ve Sungurlu için çalışacaklarını söyledi. İktidar partisinin hem Çorum'u hem Sungurlu'yu küçülttüğünü savunan Kılıçdaroğlu, Çorum ve Sungurlu'yu büyütmenin yolunun ise iktidarı değiştirmekten geçtiğini ifade etti.

YGS'deki şife iddialarına da değinen Kılıçdaroğlu, ''Anneler size sesleniyorum, unutmayın. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umuduyla oynadılar. AKP'ye ders vermek, annelerin görevidir. Size bir görev düşüyor, dersi verin. AKP de halk nasıl ders verir, onu öğrenmiş olacak'' dedi.

HERKES HUZUR İÇİNDE YAŞAYACAK

İktidarın, çiftçileri perişan ettiğini savunan Kılıçdaroğlu, 2 milyon hektar arazinin çiftçiler tarafından ekilmediğini dile getirdi. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:


''Bizim bir güzel türkümüz var, 'aradık hep ceplerini, her yerinden para çıktı' diye. O zaman yapacağımız bir şey var, sandıkta hesap sormak. Güç verin, destek verin, haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuralım. Bir vatandaşımız diyor ki 'Sen başımıza geç, başka bir şey istemiyoruz.' Halkın iktidarını kuracağız. Başa geçmenin önemi şu: Halk için çalışacağız. Çocuklarımız için, güzel Türkiye için çalışacağız, onurlu bir Türkiye için çalışacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Bölmeyeceğiz, böldürmeyeceğiz. Bu ülkede herkes huzur içinde yaşayacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA