17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

"Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'de Atatürk'ün kemiklerini sızlattı" - 12:26

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi ve Başbakan Başdanışmanı Necati Çetinkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de yaptığı mitinginte Türk bayrağı olmamasını eleştirdi.
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi ve Başbakan Başdanışmanı Necati Çetinkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de yaptığı mitinginte Türk bayrağı olmamasını eleştirdi. Çetinkaya, "Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün kemiklerinizi sızlattı." dedi.
"Bayrak bu ülkenin sembolüdür." diyen Çetinkaya, "Kılıçdaroğlu CHP için 'Atatürk'ten gelen bir partiyiz ve emanetini taşıyoruz" diyor. Hakkari'deki mitingte bir tek Türk bayrağı yoktu. Atatürk'ün kemiklerini sızlattınız. Kimse bu bayrak benim değil diyemez. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes Türk bayrağına karşı saygıda kusur edemez. Kurtuluş Savaşı'mız istiklaimiz için yapılmıştır. İstiklalimizin sembolü de bayrağımızdır. O bizim milli sembolümdür. İstiklal Marşı'mızda Mehmet Akif Ersoy boşuna söylememiş: Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak.'diye. CHP ve Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de bayraksız yaptıkları miting affedilmeyecek bir durumdur. Dilerim ki bu görüntü hiçbir yerde olmaz. " ifadesini kullandı.
Geçmişte düğünlerde Kürtçe türkü dahi söylenemediğini hatırlatan Çetinkaya, "AK Parti olara Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi kapsamında yaptığımız düzenlemeler sonrasında artık herkes dilini rahatlıkla konuşabiliyor. Eskiden kendi türküsünü söylemek yasaktı. Bir düğünde Kürtçe türkü söylendiğinde mahkemeye veriliyordu. Şu anda böyle bir gariplikler yok. TRT ile Kürtçe ve Arapça kanallar açtık. Kürtçe kursların açılmasına biz izin verdik. Hakkari'de de dünyanın en modern hastanesini yaptık Şırnak'ta da yaptık. Herkese eşit hizmet götürdük. Ama bunları yaparken de Türk bayrağımızı her zaman dalgalandırdık." dedi.

MHP, CHP VE BDP 12 HAZİRAN'DA OSMANLI ŞAMARI YİYECEK
MHP CHP ve BDP'nin şu anda ittifak konumunda olduklarını savunan Çetinkaya, "AK Parti iktidarının yaptığı çalışmalardan dolayı ben olsam teşekkür ederdim. Onların yapamadığını yaptık. Devlet Bahçeli, anayasa değişikliğinde halkla ittifak etmedi. Referandumda yine diğer partilerle ittifak etti. AK Parti, milletle beraber Türkiye'de temel hak ve hürriyetlerin önündeki engelleri kaldırmıştır. CHP'nin ve MHP'nin tavrını gören halk 'bunlar sahte demokrat' dedi. Partilerin kapatılmasını tamamen engellenmesi için madde koyduk. BDP 'de bu maddeyi önemsemedi ve seçimi boykot etti. CHP, MHP ve BDP sınıfta kaldı. Demokrasinin karşısında ittifak etmelerine rağmen millet öyle bir Osmanlı şamarı vurdu ki yüzde 58'le ittifak cephesine yere serdi. 12 Haziran'da da bu ittifak cephesini yine yere serecek" şeklinde konuştu.

KARANLIK PROJELERİ KİM YAPTIYSA ALTINDA KALMIŞTIR
MHP'de 10 milletvekili adayının istifasıyla sonuçlanan görüntülerin AK Parti'ye mal edilmesine tepki gösteren Çetinkaya, "Biz bu şekilde bir partinin seçimde yıpranması için böyle bir harekete yönelecek bir parti değiliz. Kaset siyasetini tasvip de etmeyiz. AK Parti karanlık oyunların içinde olmamıştır ve olmayacaktır. Bunlar üzerinde konuşmayı bile kendine yakıştıramıyorum. AK Parti bu gibi konulara tenezzül etmez, biz millete güveniyoruz. Buz milletle yola çıktık. Tek amacımız milletin desteğini almak. Muhtıralara bile AK Parti, milletten aldığı cesaretle karşı koymuş ve Türkiye'de bir daha da bu tür muhtıralar da olmayacaktır. Ben yetkililerin kısa zamanda faillerinin ortaya çıkarılacağına inanıyorum. Ve görecekler ki uzaktan yakından Ak Parti'nin bu konularda ilgisi yoktur. Türkiye'de geçmişte çok karanlık oyunlar oynandı. Hala da devam ediyor. Bu karanlık projeleri kim yaptıysa sonunda da o altında kalmıştır. Karanlık projelere biz tenezzül etmeyiz. Bu işlere tenezzül eden eştiği kuyuya düşer." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA