23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kılıçdaroğlu: CHP'de çok karışıklık varmış, hepsi hikaye - 17:26

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde ortaya atılan iddiaların yalan olduğunu savundu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde ortaya atılan iddiaların yalan olduğunu savundu, Bütün komplolara karşı ayakta durmasını bilen, güçlü, kendi içinde tutarlı yeni bir CHP'nin olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Efendim CHP'nin içinde çok karışıklık varmış. Yok, hepsi hikaye. Hiç bunlara inanmayın. Efendim şu toplantıda şu olmuş. Bunların hepsi yalan. Şu şöyle yapmış, bu bilmem ne yapacakmış, bunlara inanmayın. Biz kendi içimizde gayet güzel çalışıyoruz. Bizi yıpratmak istiyorlar. 'Öyle bir yıpratalım ki halk güvenmesin bunlara' diyorlar. Gittiğimiz her yerde sokağın ilgisini görüyoruz. Halkın gündemiyle AKP medyasının gündemi arasında dağlar kadar fark var." dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)'nun Sheraton Otel'de "Anadolu Medyası Liderlerle Buluşuyor" konulu toplantısına katılan Kılıçdaroğlu, bazı savcıların demokrasiyi katlettiklerini ve özgürlükleri sınırlandırdıklarını iddia etti. Demokrasiyi katleden savcılara, özgürlükleri sınırlayan savcılara seslenen Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de demokrasi ve özgürlüklerin olmadığını siz kanıtladınız. Bugün iktidarın gücünü arkanızda görebilirsiniz. Ama hiçbir güç baki değildir. Gün gelecek, siz de bunun hesabını vereceksiniz." diye konuştu.

ARTIK DAVA AÇACAĞIZ

CHP'ye ilişkin yapılan haberlere tepki gösteren Kılıçdaroğlu, AKP medyasına, o medyayı yönlendirenlere, haberleri yapanlara inanılmamasını istedi. "Onların tek hedefi CHP'yi nasıl iktidar yapmayız, onların hedefi bu. Ama bizim de hedefimiz var, tüm bu yalana dolana karşı iktidar olma kararlılığımız var." diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Eleştiriden çekinmiyoruz. Bugüne kadar hakaret boyutuna varan haberlere dahi dava açmadık. Şimdi hukukçulardan bir ekip oluşturduk, bütün yalan haberlere dava açacağız ve suç duyurusunda bulunacağız. Öyle burayı dikensiz alan sanmasınlar. Bizim efendiliğimizi kendileri için bir baskı aracı olarak kullanmasınlar."

Genel seçimlere ilişkin yapılan anketleri 'palavra' olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, bunlara inanılmamasını istedi. "Yok efendim yüzde 50'ymiş, yüzde 58'i hedefliyorlarmış. İsterseniz yüzde 100'ü hedefleyin, ben sizi o koltuktan indirmekte kararlıyım." diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'de gazeteciliğin sınırlarını artık savcıların belirlediğini iddia etti.

Savcıları AK Parti'den talimat almakla suçlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Çarşaf çarşaf kişilerin özel hayatıyla ilgili bilgileri yandaş gazetelere servis eden savcılara sesleniyorum, bana demesinler bunu emniyet yaptı, onlar da senin emrinde çünkü. Ve bunu görmemezlikten gelen savcılara da sesleniyorum. Demokrasiyi katleden savcılara, özgürlükleri sınırlayan savcılara sesleniyorum. Türkiye'nin batıdaki tablosunu siz değiştirdiniz. Türkiye'de demokrasi ve özgürlüklerin olmadığını siz kanıtladınız. Bugün iktidarın gücünü arkanızda görebilirsiniz. Ama hiçbir güç baki değildir. Gün gelecek, siz de bunun hesabını vereceksiniz. Bizim korkacağımızı, çekineceğimizi zannediyorlar. Yandaş medyalarıyla her türlü baskıyı kuruyorlar, her türlü iftirayı atıyorlar. Size söz veriyorum, direneceğiz. Onurumuzla direneceğiz. Bu ülkede özgürlükleri ve demokrasiyi getirene kadar direneceğiz."

Başbakanı 'Başsavcı' olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, başsavcı'dan taleplerinin, gazetecilik faaliyetinden tutuklanmadılarsa hangi gerekçeyle tutuklandıklarının açıklanması olduğunu ifade etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA