21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Alın paketi vurun tokadı gitsin - 16:38

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim döneminin yaklaşması ile birlikte paketlerin de dolaşmaya başladığını söyledi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim döneminin yaklaşması ile birlikte paketlerin de dolaşmaya başladığını söyledi. Bahçeli, "Başınız dik, alnınız açık olarak devletin ve milletin bütünleşmesinden kaynaklanan yardımı kabul edin, evinizde aş bekleyen çocuklarınıza götürün, huzur içinde yiyin - için. Ama sizi bu hale getirenlere de yeter artık diyin, yani alın paketi vurun tokadı gitsin." diye konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Kızılcahamam'da vatandaşlara seslendi. 12 Haziran'da yapılacak seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Bahçeli, "12 Haziran seçimleri Türkiye'nin çok ciddi ve çok ciddi olduğu kadar ağırlaşan iç ve dış tehdit, tuzak ve tehlikelerle karşı karşıya kalındığı bir ortamda yapılacaktır." dedi. Seçimin, milletin geleceğinin belirlenmesinde bir karar anı olacağını söyleyen Bahçeli, 12 Haziran seçimlerinin önemsenmesi gerektiğini vurguladı.
    Bahçeli şöyle konuştu: "Önce vatandaşlık görevimizi yerine getirmeliyiz. Seçim süreçlerinde birinci vatandaşlık görevi sandığa gitmek olmalı. Özel bir mazeretiniz bulunmadığı takdirde mutlaka sandığa giderek akıl süzgecinden, vicdanınızın süzgecinden geçirdiğiniz temel bir tercihi açık ve net olarak ortaya koymak suretiyle Türkiye'nin kaderini belirleyecek bir yeni döneme iradenizi koymalısınız."
Geride bırakılan 9 yıllık dönemin muhasebesinin yapılması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan Bey'in sabahtan akşama kadar televizyonlardaki konuşmaları, meydanlardaki seslenişleri, zaman zaman da akşam ekstra programlara katılışı ile ortaya koyduğu Türkiye manzarası, siz değerli vatandaşlarımın yaşadığınız hayatla, yani gerçeklerinizle bağdaşmıyorsa 12 Haziran önemli bir dönem noktasıdır. O zaman durmak yok yola devam yerine, yeter artık git başımızdan demeniz lazım. Zannediyorum aziz milletim de bunun hazırlığı içinde." şeklinde konuştu.
Başbakan Erdoğan'ın, ne olursa olsun iktidar olma arzusu ile hareket ettiğini ileri süren Bahçeli, "Bunun için bir sebebi olması lazım. Çıldırmış çılgın projelerle oy toplamaya sevdalanan birisinin şuur altında bir korku yatıyor, geceleri gördüğü bir kabus var demektir. Ne olabilir, diye düşündüğümüzde, 9 yıla yakın bir süre içinde yaptıklarının hesabını verme korkusu Recep Tayyip Erdoğan'ı sarmış. İktidar olamadığım takdirde gideceğim yer bellidir, o da Yüce Divan'dır diyor. Biliyor ki, Bozkurt'un nefesi ensesinde dolaşıyor." ifadelerini kullandı.

"KARANLIK DEHLİZLERİ OLAN ŞEHİRLER"
Büyükşehirlere yönelik göçe değinen Bahçeli, şöyle devam etti: "Ancak Büyükşehirler her zaman cazibe merkezi şehirler değil. Karanlık dehlizleri olan, arka sokaklarında insanların kaybolduğu büyük bir sosyal tehlikeyi de içeren şehirlerdir. Göçle İstanbul, Ankara, İzmir'e gelip beklentilerine karşılık bulamayanlar, öfkeleniyor, hayat şartlarını dikkate alıyor, evine tekrar dönemiyor ve orada suç eğilimlerine katılıyor. Kimisi soygun, kimisi gasp, kimisi yaralamalara katılarak cezaevine gitmek zorunda kalıyor... Tinercilikten tutun, başka sorumluluklar altında ezilmiş bir gençlik kesimi ortaya çıkıyor."
Bu durumun sosyal huzuru da bozduğunu söyleyen Bahçeli, ailelerin çözüldüğünü, kadına yönelik şiddetin arttığını dile getirdi. Bahçeli, "Otobanların 150-200 metre ötesinde parçalanarak terk edilmiş veya ormanlara bırakılmış kadın cesetleri ile ülkemiz karşı karşıya kalıyor. Bu manzaralara baktığımızda Türkiye'yi huzurlu kabul edebilir miyiz?" diye sordu.

"ABBAS YOLCUDUR DİYELİM VE 12 HAZİRAN'DA BİR KARAR VERELİM"
AK Parti döneminde yeni servetler türediğini, mutlu bir azınlık çıktığını savunan Bahçeli, "Öteki tarafta ise yoksulluk içerisinde kıvranan, sadaka ekonomisine mahkum bırakılan yığınlar ortaya çıkıyor. Öyleyse, biraz dur demek, AK Parti'yi uyarmak lazım. Bu görev, önce AK Parti'ye destek vererek beklentilerini bulamayan, ülkenin karşı karşıya kaldığı sıkıntıdan büyük rahatsızlık duyan AK Partililere düşüyor. Abbas yolcudur, diyelim ve 12 Haziran'da bir karar verelim." diye seslendi.
AK Parti'nin 9 yılda yapamadıklarını, 4 yılda yapma vaadi ile milletin huzuruna çıktığını söyleyen Bahçeli, "Bunun teminatı kimdir? Recep Tayyip Erdoğan ise çıraklıkta kalmış, kalfa olamamış, şimdi ustalığa heveslenmiş. Çırak ve kalfadan umudunuzu kesenlere, ustalık verir misiniz?" eleştirisinde bulundu.

"ALIN PAKETİ, VURUN TOKATI GİTSİN"
AK Parti'yi yardım paketleri ile oy toplamakla suçlayan Bahçeli şunları dile getirdi: "Şimdi seçim dönemi yaklaşıyor ve paketler dolaşmaya başladı. Öyle tablolarla karşılaşıyoruz ki, insan biraz utanır. Simav'da bir deprem olmuş, Kızılay onlara yardım gönderiyor, bir milletvekili giydirilmiş arabasının üzerine Kızılay yardımlarıyla halkın arasına giriyor. Böyle bir edepsizlik olur mu? Kızılay'ın yetkilileri nasıl müsaade ediyor. Kendi arabaları mı yok? Bu kadar istismarın olduğu bir Türkiye'de yoksullukla mücadele olmaz. Buna bir çare bulmak lazım. Birinci çare, paketin aslı ne? Paketin aslı millettir, milletin vergileridir. O vergilerden devlet gelir elde ediyor, gelir bir bütçe oluşturuyor. Buradan savunma, güvenlik, eğitim, sağlık, alt yapı hizmetleri olarak kullanılıyor. Ama bir bölümü, sosyal devlet gereği olarak sosyal transfer şeklinde yoksula ayrılan paralardır... Yakacak yardımı, aile yardımı, para yardımı buralardan geliyor. Bunların içerisinde AK Parti'nin bir kuruşu yok... O zaman kimseye mahçup, kimseye mecbur değilsiniz. Paket gelirken ezilip bükülmeye de gerek yok, sağa sola bakıp utanarak paketi eve almak gibi bir ezikliğin içine düşmeyin. Hatta bu paket niye gecikti, niye zamanında getirmedin, niye eksik veriyorsun diye de azarlamalısınız. Bu sizin hakkınız, helaliniz... Başınız dik, alnınız açık olarak devletin ve milletin bütünleşmesinden kaynaklanan bir yardımı kabul edin, evinizde aş bekleyen çocuklarınıza götürün, huzur içinde yiyin için. Ama sizi bu hale getirenlere de yeter artık diyin, yani alın paketi vurun tokadı gitsin."

"NE OLUYORSA SEÇİM ZAMANI ŞÖYLE BİRAZ YAN DURUYORSUNUZ"
Bahçeli, Kızılcahamamlılara, "MHP'yi bağrınıza bastınız. Size hizmet verebilmek için belediye başkanlıklarını hediye ettiniz. Milletvekilliği çıkardınız. Şimdi tek başına iktidara giden bir hareketi yalnız bırakmayın, desteğinizi istiyoruz. Çünkü biz sizi karşılıksız seviyoruz. Sizin de milliyetçi hareketi sevdiğinizi biliyoruz. Ama ne oluyorsa seçim zamanı biraz şöyle yan duruyorsunuz. Şimdi karşı karşı duralım. Gözlerimizle birbirimize bakalım. Artık vakti geldi." diyerek destek istedi. Bahçeli, Kızılcahamam'da birinci parti olmayı istediğini söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA