23 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ödemişlilere de hesapla seslendi - 14:42

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aydın Nazilli ve Osmaniye'de halka matematik hesaplamalarla seslenmesine, İzmir'in Ödemiş ilçesinde de devam etti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aydın Nazilli ve Osmaniye'de halka matematik hesaplamalarla seslenmesine, İzmir'in Ödemiş ilçesinde de devam etti. Hükümet konağı önünde toplanan vatandaşlara parti otobüsünün üstünden hitap eden Bahçeli, "Bugünkü siyasi iktidar, 18 Kasım 2002 tarihinde 58. Hükümet'i kurarak ülkemizde sorumluluk üstlenmiştir. Aradan geçen süre, 3 bin günü aşmıştır. Bir başka deyişle sekiz yıl dolmuş, dokuzuncu yıl içindedir. Bugünkü siyasi iktidar, milletimizden önemli bir destek almıştır. Türkiye'yi temsil etmede çok sayıda milletvekili çıkarmıştır ve oradan da tek başına iktidar imkanı doğmuştur. Dolayısıyla sekiz yılı aşkındır 58. Hükümet'le başlayan, 59 ve 60. hükümetlerle devam eden AK Parti iktidarı, Meclis'teki çoğunluğu ve o çoğunluğa dayalı tek başına iktidar imkanıyla ülke yönetiminde güçlü bir şekilde yetki ve sorumluluk almıştır. Aradan geçen sürede bugünkü siyasi iktidarın parti programında, hükümet programlarında, seçim beyannamelerinde halkımıza ne söz vermişse yerine getirmeye muktedir bir iktidar olmakla beraber bekleneni vermemiş, halkımızın özlemlerini ve sosyoekonomik sıkıntılarını giderememiştir."dedi.
Ödemişlilerden partisine oy vermesini isteyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, bugünkü iktidarın tek adamlığa doğru gittiğini iddia etti. Libya ve Mısır liderlerinin tek başlarına ülkelerini yıllarca yönettiğini aktaran Bahçeli, halkın baskı rejiminden kurtulmak için ayaklandığını vurguladı. Benzer bir durumun Türkiye'de yapılmak istendiğini ileri süren Devlet Bahçeli, vatandaşların AK Parti hükümetini tekrar göreve getirmemesini, aksi takdirde baskı rejiminin Türkiye'de da uygulanacağını iddia etti. Demokratik açılımla ilgili eleştirilerini de tekrarlayan Bahçeli, bundan destek alan PKK ve ona sempati duyanların, devletin otoritesini sarstığını ileri sürdü. Hakkari Valisi'nin odasından dışarıya çıkamadığını savunan Bahçeli, İstanbul'da ise PKK yandaşlarının arabaları yaktığını belirterek, AK Parti hükümetinin tekrar göreve gelmesi halinde ülkenin bölüneceğini iddia etti.
Kadınlara yönelik şiddete de değinen MHP Genel Başkanı, bunun altında işsizliğin yattığını ifade etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA