22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP'li Şafak: Başbakan modern bir hükümdarlık peşinde - 13:37

Ümit Şafak: "Erdoğan modern bir hükümdarlık peşinde olduğu için, kendisinde iki partili bir meclis özlemi var.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, "Başbakan Erdoğan modern bir hükümdarlık peşinde olduğu için, kendisinde iki partili bir meclis özlemi var." dedi. Seçim çalışmaları için Kahramanmaraş'a gelen Şafak, düzenlediği toplantıda, AK Parti iktidarını eleştirdi. Şafak, partilerinin seçim beyannamesini de okuyarak, iktidarları dönemlerinde gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

ENGİN ALAN PAŞA'NIN YOL ARKADAŞLIĞI MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DAHA ÖNEMLİDİR

Toplantıda kendisine yöneltilen soruları da cevaplandıran Şafak, milletvekili aday adaylarının 13 Mart'tan itibaren, müracaatlarının, partileri tarafından kabul edileceğini hatırlattı. Balyoz sanıklarından Engin Alan'ın da partiye katıldığını altını çizen Şafak, "28 Ocak tarihinde yapılan toplantımızda, sayın genel başkanımız Türkiye ile seçim beyannamesini paylaşmıştı. O gün partimize çok önemli devlet adamları, siyaset adamları, terörle mücadelede çok başarılar göstermiş Engin Alan Paşa gibi paşamız da partimize katıldılar. Pazartesi'den itibaren milletvekili aday adayları partimize müracaat edecekler ve aday olup olmayacakları değerlendirilecek. Engin Alan Paşa, MHP'ye katılmıştır. MHP'nin yol arkadaşı olmuştur. Biz yol arkadaşlığını milletvekilliğinden de daha önemli görüyoruz." diye konuştu.

BEDELLİ ASKERLİĞE DESTEK VERMİYORUZ

MHP'nin seçim barajının altında kalacağı yönündeki iddialar ile ilgili bir soruyu cevaplandıran Şafak, "Başbakan Erdoğan da modern bir hükümdarlık peşinde olduğu için, iki partili bir meclis özlemi var kendisinde. Bunu ağzıyla da söyledi. Başbakan Erdoğan Türkiye'de demokratik her kuruluşu susturuyor. Basını susturuluyor, parlamento susturuluyor. Milletvekillerine bile kanunlarını konuşma fırsatı verilemiyor. Bu manipülasyon. MHP'nin barajı yüzde 20'dir. Yüzde 20'in üzeri rahatsız ediyor Başbakanı herhalde. MHP bütün programını tek başına iktidara göre hazırlamaktadır. Bu manipülasyonlar bizi yolumuzdan döndüremez. İktidara gidiyoruz inşallah." değerlendirmesinde bulundu. Şafak, bedelli askerliğe destek vermediklerini de sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA