23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP'li Vural, AB raporunu eleştiren Erdoğan'a karşı çıktı - 15:36

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AB ilerleme raporunu eleştiren Başbakan'a karşı çıktı.


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AB ilerleme raporunu eleştiren Başbakan'a karşı çıktı. Başbakanın AB ilerleme raporları konusunda kendilerine uyduğu zaman AB yanlısı, uymadığı zaman ise AB karşıtı olduğunu söyledi.

TBMM'de konuşan Vural, hükümeti eleştirdi. İktidarda sorumluluk bile duymayan bir hükümet olduğunu ileri süren Vural, Başbakan Erdoğan'ın AB ilerleme raporuna "ısmarlama bir rapor" dediğini, oysa bugüne kadar yapılanların çoğunun AB'ye uyum için gerçekleştirildiğini ileri sürdü. Vurnal, "Hükümet, kendilerine uyduğu zaman AB yanlısı, uymadığı zaman AB karşıtı." dedi. Hükümetin duruma göre fikir değiştirdiğini iddia eden Vural, "Millet bu aldatmaların farkına varınca, hemen kendilerini dönüştürüyorlar. 'Türkiye yargıçlar devleti olamaz' diyor sonra da 'yargı hakkında konuşmayın' diyor." ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan'ın ABD Büyükelçisi'ne 'acemi elçi' dediğini belirten MHP'li Vural, gazete manşetlerinde elçiye randevu verilmediğine dair haberlerin çıktığını fakat bugün ise kendisi ile görüşme gerçekleştirdiğini söyledi. Sözleşmeli erbaş ve er alınması ile ilgili tasarının kabul edilmesine de değinen Vural, korucu ailelerine bu konuda bir öncelik verilmesi için önerge verdiklerini; ama bunun dikkate alınmadığını ifade etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA