19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP mitinginde Erdoğan'a öyle bir pankart açıldı ki...

Devlet Bahçeli'nin İzmir mitinginde bazı pankartlar dikkat çekti.


Devlet Bahçeli'nin Gündoğdu Meydanı'nda 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' mitingleri çerçevesinde yapılacak olan miting öncesi Karşıyaka ilçe teşkilatının hazırladığı bazı pankartlar teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı Şefkat Çetin tarafından toplatıldı.

Kurtuluş Savaşı'nın İzmir'deki simge isimlerinden Hasan Tahsin'e gönderme yaparak açılan, 'İlk kurşun yine namluda', 'Hasan Tahsinler hazır', Vur de vuralım, öl de ölelim' pankartları yanlış anlamalara neden olmamak amacıyla toplatıldı. Buna rağmen çok sayıda partilide, 'vur de vuralım, öl de ölelim' atkılarının bulunduğu dikkat çekti. Ayrıca 'Dünya sulh istiyorsa, Türk'e biat edecek' pankartı da dikkat çekti.

MHP'liler Erdoğan'a Yalan Dünya' dizisinin sevilen karakteri 'Vasfiye Teyze'li bir mesaj da gönderdi. Sakarya İl Teşkilatı'nın hazırladığı pankartta Başbakan Erdoğan'ın Pinokyo'ya benzetilen karikatürü bulunuyor. Bu karikatürün karşısında ise Vasfiye Teyze karakteri bulunuyor ve Erdoğan'a 'Ne çektin be Tayyip' diyerek sesleniyor.

Bu arada miting meydanında son günlerin tartışmalarına gönderme yapan pankartlar da açıldı. Bunlar arasında TC tartışmasıyla ilgili olarak açılan pankartta, "T.C. itirazı olan..." yazıldı. Son günlerde Türk kelimesinin yeterince kullanılamadığı yönünde sürece karşı olanların verdiği tepkiyi simgelemek amacıyla da Mustafa Kemal Atatürk'ün sözü değiştirilerek, "Ne mutlu Türküm diyebilene" pankartı açıldı.

Şu ana kadar 100 bin Türk bayrağı ve MHP flaması vatandaşlara dağıtıldı. Mitinge katılımın ise 300 bin ile 500 bin kişi arasında olması bekleniyor. Mitinge farklı partilerden de katılım bekleniyor. Ana teması Türk bayrağı olan mitingte, Karşıyaka'dan Gündoğdu Meydan'na 1 kilometrelik bir bayrak getirildi. Vapurla getirilen bayrak vatandaşlarının ellerinin üstünde mitingi alanına ulaştırıldı. Meydanda ayrıca tarihte kurulmuş 16 Türk devletini simgeleyen bayraklar da açıldı.

Medyafaresi.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA