16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Milletvekili Çalık: Önceliğimiz kadınların kendisini güçlü hissettiği toplum

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, en birinci önceliklerinin kadının kendisini birey olarak güçlü hissettiği bir toplum oluşturmak olduğunu belirtti.
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, en birinci önceliklerinin kadının kendisini birey olarak güçlü hissettiği bir toplum oluşturmak olduğunu belirtti.

        Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Aktif İşkadınları Derneği (AKAD) üyeleriyle dernek merkezinde bir araya geldi. Toplantıda üyelerle, derneğin faaliyetleri ve kadınların toplum ve iş yaşamındaki konumları hakkında görüş alışverişinde bulunan Çalık, AKAD'ın Malatya'da en hızlı güçlenen kadın oluşumlarından biri olduğunu söyledi.

        "Kadınlarımızın seslerini duyurmak, varlıklarını daha çok görünür kılmak adına başlattıkları her hareketin coşku ve inançla yanındayım.'' diyen Çalık, "Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan sayıda yasal düzenlemeyi son 10 yılda hayata geçirdik. Kadınların hiçbir korku ve tedirginlik duymadan, yaşamın içine daha çok katılabilmeleri için şartları iyileştirilmiş bir toplum zeminine ihtiyaç var. Referandumla oylanan kadınlar için pozitif ayrımcılık getiren Anayasa Değişikliği bu anlamda Türkiye adına büyük bir adımdır." dedi.

        Yasal çerçevenin mutlaka tüm ülkeyi kapsayan bir zihinsel dönüşümle desteklenmesi gerektiğini ifade eden Çalık, AKAD'ın bu anlamda Malatyalı kadınlar için çok önemli bir etki ve çekim alanı oluşturduğunu belirtti.

        Çalık, en birinci önceliklerinin kadının kendisini birey olarak güçlü hissettiği bir toplum yaratmak olduğunu vurgulayarak, kız çocuklarının eğitiminde ciddi bir yol kat edildiğini kaydetti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA