16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Posbıyık'tan Kılıçdaroğlu'na: "Onurumla oynadılar!" - 21:33

Halil Posbıyık, milletvekilliği adaylığı için Kılıçdaroğlu'ndan beklediği telefonun gelmediğini belirtti.


Zonguldak'ın Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, milletvekilliği adaylığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'den beklediği telefonun gelmediğini belirterek, "Onurumla oynadılar, kendilerine kırgınım." dedi.

Halil Posbıyık, makamında düzenlediği basın toplantısında, 12 Haziran genel seçimlerinde CHP'den Zonguldak milletvekili aday adayı için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ve adaylığı noktasında kendisinden telefon beklemesini söylediğini anlattı. Belediye başkanlığından istifa etmek için bugün son saatlere kadar Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'den beklediği telefonun gelmediğini, kendi telefonlarına da çıkılmadığını kaydeden Pospıyık, "Partimin hizmetindeyim ama kendilerine kırgınım." diye konuştu.

CHP'li Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık şunları söyledi, "Partime kırgın değilim. Partime darılamam. Partim için bu seçimlerde elimden geleni yapacağım. Ama telefonlarıma dönmedikleri için, Bana söz verip de oyaladıkları için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e kırgınım. Kırgınlığımın altını çizerek itiraf ediyorum. Daha önce bu olayları yaşadım. Bundan önce de CHP'den aday olacaktım ama bir takım oyunlara gelmiştim. Bu ikinci oyun oynanıyor. Bu bağlamda biraz politikaya küstüm. Belediye başkanlığına meclis üyelerimle beraber devam edeceğiz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA