22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

PTT Başmüdürü İhsan Afşin, AK Parti'den aday adayı oldu - 14:25

Gaziantep PTT Başmüdürü İhsan Afşin, memleketi Diyarbakır'dan AK Parti milletvekilliği aday adaylığı için görevinden ayrıldı.
Gaziantep PTT Başmüdürü İhsan Afşin, memleketi Diyarbakır'dan AK Parti milletvekilliği aday adaylığı için görevinden ayrıldı. Doğup büyüdüğü Diyarbakır'a parlamenterlik yoluyla hizmet etmek istediğini belirten Afşin, "İletişim teknolojilerinin hızla geliştiği, sınırların kalktığı, dostluğun hakim olduğu günümüzde dünyayla içli dışlı olmayan kaybetmeye mahkumdur. Bölgenin güzide şehirlerinden biri olan Diyarbakırımız da dünyayla entegre olmalıdır. Bu noktada şehrimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek, insanımızın sesini duyuracak anlayışa vekil olmak istiyorum." dedi.
    Diyarbakır'ın tarihi geçmişinden kültür sanatına kadar her yönünü dünyaya duyurma amacıyla yola çıktığını ifade eden Afşin, uzun yıllar elde ettiği bilgi birikimini ve bürokratken uyguladığı çalışmalarını milletvekili olarak sürdürmek istediğini kaydetti.     
    Bölgedeki en önemi ihtiyaçların başında olan işsizlik, eğitim, sağlık ve ulaşım konusunda önemli projelerle seçmenin karşısına çıkacağını anlatan deneyimli idareci, bunların yanında insanlar arasında kardeşlik hukukunun yüceltilmesini hedef edindiğini vurguladı.
    24 yıllık meslek hayatı başarılarla dolu olan Akşin, 18 yıl Diyarbakır'da başta Başmüdürlük olmak üzere çeşitli kademelerde görev yaptı. Daha sonra atandığı Gaziantep PTT Başmüdürlüğü'nde, gerek iş yeri sayısı, gerek işlem sayısı ve hizmet çeşitliliği, gerekse Gaziantep ekonomisine yaptığı katkıyla öne çıktı. Afşin, bankacılık işlem sayısı anlamında 2009 ile 2010 yıllarında Türkiye birinciliğini elde etti. Kargoculukta ilk yıl yüzde 500 artış sağlatan Afşin, idarecilikteki deneyimlerini milletvekili olarak sürdürmek istiyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA