22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sadık Yakut: Türkiye, kuru gürültülere pabuç bırakacak devlet değildir - 14:47

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, CHP, MHP, BDP ve terör örgütüne sert eleştirilerde bulundu.
TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, CHP, MHP, BDP ve terör örgütüne sert eleştirilerde bulundu. Yakut, "O bölgedeki parti, terör örgütünün mensupları, o bölgeden oy alacağım diye özerklikten bahsedip, sonra yaptığı Hakkâri mitinginde tek bir Türk bayrağı bulundurmayan partiye sesleniyorum. Herkes aklını başına alsın. Bu devlet kuru gürültülere pabuç bırakacak bir devlet değildir." dedi.
    12 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdüren AK Parti milletvekili adaylarından TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ve Kayseri milletvekili adayı Dr. Murat Cahit Cıngı, partisinin Kocasinan ilçe teşkilatınca düzenlenen toplantıya katıldı.
    TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, seçimlere sayılı günler kala artan terör olaylarına değinerek, örgüte, BDP'ye ve CHP'ye sert eleştiriler yöneltti.
    Doğu ve Güneydoğu'da oynanan oyunun 12 Eylül 1980'deki oyunun devamı olduğunu anımsatan Yakut, "Bizim o bölgedeki Kürt kökenli vatandaşlarımızla hiçbir alıp veremediğimiz yok." dedi. Yaşanan terörün nedeninin dış güçlerin bölgedeki enerji ve suyu kontrol altına alma çabası olduğunu ifade eden Yakut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu olaylar bölgede bulunan enerjinin ve suyun dış güçler tarafından paylaşılmak istenmesi ve sahip olunmak istenmesidir. Onun için o bölgedeki parti, terör örgütünün mensupları, o bölgeden oy alacağım diye özerklikten bahsedip, yaptığı Hakkari mitinginde tek bir Türk bayrağı bulundurmayan partiye sesleniyorum; herkes aklını başına alsın. Bu devlet büyük devlet. Ülkemiz 74 milyon nüfusuyla, dünyanın en büyük 17. ekonomisiyle ve dünyanın en güçlü ordularından birisiyle, kuru gürültülere pabuç bırakacak bir devlet de millet de değil."
    Konuşmasında MHP'ye de yüklenen TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, "Siz terör meselesini getirip, bizim kucağımıza atacaksınız. Ondan sonra da bizi tenkit etmeye kalkışacaksınız. Herkes haddini bilecek." ifadesini kullandı.
    Bölgedeki terör sorununu sadece AK Parti'nin çözeceğini kaydeden Yakut, "Bu işin üstesinden aldığımız çeşitli tedbirlerle, inşallah seçimden sonra biz geleceğiz. Nasıl ki ülkemizin yol, sağlık, eğitim ve diğer birçok meselesini halledip, enflasyonu tek haneli rakama indirip, paradan 6 sıfır atıp, IMF'ye olan 23,5 milyar dolar borcu 5 milyar dolara düşürdüysek, terör meselesini de biz çözeceğiz, AK Parti çözecek." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA